Burdur Valisi Türker Öksüz, eşi Meral Öksüz ile birlikte Kurban Bayramı programı kapsamında Hilmi Hafize Evin Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Burdur Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Aziz Şehidimiz Sıdkı Kara'nın ailesini ve Ay Işığı Çocuk Evi'ne ziyarette bulundu.

Vali Öksüz ilk olarak Hilmi Hafize Evin Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Merkezde kalan büyüklerimizin bayramlarını tebrik eden Vali Öksüz, bir süre sohbet edip yakından ilgilendiği büyüklerimize sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmelerini temenni etti. Ziyaret sırasında huzur evi sakinlerinden Mehmet Kaya amcamız kendi elleriyle yaptığı ahşap gemiyi Vali Öksüz’e hediye etti.

Vali Öksüz daha sonra merkeze bağlı Askeriye Köyü sırları içinde hizmet veren “Burdur Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ni” ziyaret ederek, özel çocuklarımızın ve merkez çalışanlarının bayramını tebrik etti. Gerçekleştirdikleri ziyarette merkezde kalan çocuklarımızla yakından ilgilenen Vali Öksüz ve Hanımefendi Öksüz, çocukların bayram sevinçlerini birlikte yaşadılar.

Vali Öksüz, programının devamında Aziz Şehidimiz Sıdkı Kara'nın ailesini evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Kıymetli şehit ailelerimizin her daim yanlarında olduklarını, kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu ifade eden Sn. Valimiz, ziyaret sırasında Şehidimizin babası İlhan Kara'nın babalar gününü kutlayarak, hediye takdiminde bulundu.

Vali Öksüz son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Ay Işığı Çocuk Evi'ne ziyarette bulunarak çocukların bayram sevincine ortak oldu. Ziyareti sırasında çocuklarla keyifli vakit geçiren, bayram harçlığı veren Vali Öksüz ve Hanımefendi Öksüz, bir süre çocuklarla sohbet ederek, dersleriyle ilgili bilgiler aldılar.

Vali Türker Öksüz ve eşi Hanımefendi yaptıkları ziyarette İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakır yer aldı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL