Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor Projesi kapsamında Çavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çavdır Anadolu Lisesi ve Burdur Spor Lisesi arasında bocce, dart ve voleybol spor müsabakaları gerçekleştirildi.

25 Nisan 2024 Perşembe günü yapılan gün boyu süren müsabakalara Burdur Spor Lisesi’nden 15 öğrenci ve 2 öğretmen ile proje koordinatörü Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge personeli Ebru Öktem katıldı. Çavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen müsabakalar öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Bocce ve Dart Turnuvası okulda yapılırken, hava şartları nedeniyle voleybol maçı kapalı spor salonunda yapıldı. Müsabakalar sonunda okulda öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gençlerin sporla ilgilenmelerini teşvik ederek fiziksel aktiviteye katılımını artırarak sağlıklı yaşam tarzını teşvik edildi. Proje ile gençlerin sosyal becerilerini geliştirmelerine, disiplin kazanmalarına ve takım ruhuyla çalışmalarına yardımcı olundu. Ayrıca, spor etkinlikleri gençlerin stresle başa çıkmalarına, özgüvenlerini artırmalarına ve liderlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olundu.

Editör: SELÇUK ÖÇAL