Geçtiğimiz hafta Özbekistan Devlet Veterinerlik ve Hayvancılık Geliştirme Bakanlığı'nın davetlisi olarak Özbekistan'da bulunan Kayalar Group ekibi Burdur Valisi Türker Öksüz'e temasları ile ilgili bilgi vermek üzere ziyarette bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yrd. Şahali Kaya ve şirket yöneticilerin katıldığı ziyarette Özbekistan'da tarım ve hayvancılık alanında yapılacak yatırımlar ile bu işbirliğinin ülkemize ve ilimize sağlayacağı katkılar hakkında istişarelerde bulunuldu. İki kardeş ülke arasında böyle bağların sıklaşması gerektiğini işbirliğinin geliştirilmesi adına atılan tüm adımları desteklediğini ifade eden Vali Türker ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Kayalar Grop yetkilileri daha sonra İl jandarma Alay Komutanı Sayın Mustafa Güder'i de makamında ziyaret ederek temasları hakkında bilgi verdiler.

Kayalar Grop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya basın mensuplarına yaptığı açıklamada;

"Özbekistan Devlet Veterinerlik ve Hayvancılık Geliştirme Bakanı Bahram Narkabulov Beyefendi'nin davetlisi olarak, planlanan program kapsamında; başkent Taşkent'te Devlet Veterinerlik ve Hayvancılık Geliştirme Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Devlet Damızlık Merkezi kurumları ziyaret edilerek tarım ve hayvancılık konularında istişarelede bulunuldu. Özbekistan Otel'de organize edilen yaklaşık 500 üreticinin katılımıyla seminer düzenlendi. Sayın Bakan Bahram Bey'in de katıldığı programa devlet televizyonunda geniş yer verildi. Semerkand'da Tarım Üniversitesi'nde, üniversite rektörü ve öğretim üyeleri ile Makü Rektörümüz Prof.Dr. Hüseyin DALGAR Beyefendi'nin katılımıyla yapılan, üniversiteler arası işbirliği konuları üzerine zoom toplantısı gerçekleşti. Bu toplantıda,  Özbekistan Tarım ve Hayvancılığına katkılarımızdan dolayı senato kararıyla şahsıma fahri Prof. ünvanı verildi. İki kardeş ülke arasında ticari ve bilimsel işbirliğine katkı sunmanın onuruyla Kayalar Grup ailesi olarak Özbekistan Tarım ve Hayvancılığına katkı sunmaya ve ata topraklarımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Tüm iş adamlarımızı da hangi sektör olursa olsun kardeş topraklara yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bu noktada herkesle iletişime ve işbirliğine hazırız." ifadelerini kullandı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL