Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Burdur Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Emniyetli Afişler Sergisi, sanat ve güvenliği bir araya getirdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda açılan sergide, MAKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan afişler, ilgiyle karşılandı.

Sergiye, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, ilgili akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Sergide yer alan afişler, İl Emniyet Müdürlüğü'nün bilgilendirme çalışmaları kapsamında öğrenciler tarafından özenle tasarlanmıştı.

Özellikle güvenlik ve bilgilendirme açısından önemli olan bu çalışmaları yakından inceleyen Müdür Bitirik ve Rektör Yardımcısı Gürsoy, öğrencilerin emeğini takdirle karşıladılar. Afişlerin, toplumun güvenliği ve bilinçlenmesi açısından önemli bir adım olduğunu belirten Bitirik ve Gürsoy, öğrencileri tebrik ettiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy ise açıklamasında şunları dile getirdi: "Üniversitemizin bilimsel bilgiyi topluma yayma misyonu ile gerçekleştirdiği toplumsal katkı projelerinin farklı bir örneğini sunan bu sergide, Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin, Burdur Emniyet Müdürlüğü'nün bilgilendirme çalışmaları kapsamında hazırladıkları suçların önlenmesine yönelik afiş sergisinde görüyoruz. Farklı alanlarda hazırlanmış 40 kadar afiş çalışmasının yer aldığı sergide emeği geçen öğrencilerimize ve dersin öğretim elemanlarına ayrıca teşekkür ederiz. Bizi bilgilendirip farkındalığımızı artıran Burdur Emniyet Müdürlüğü ve polislerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Editör: SELÇUK ÖÇAL