Burdur Valisi Türker Öksüz, Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) Türkiye birincisi olan Çağlayan Dinçtürk ve Irmak Göker'i ödüllendirdi. Şehit Akif Altay Ortaokulu öğrencisi Çağlayan Dinçtürk ve Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Irmak Göker, LGS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.

Gösterdikleri başarı ile İlimize gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ederek, çeşitli hediyelerle ödüllendiren Vali Öksüz, bu başarıda emeği geçen başta Çağlayan ve Irmak olmak üzere, ailelerine, öğretmenlerine ve Burdur eğitim camiasına teşekkür ederek kutladı. Eğitim 1. önceliğimiz diyerek, Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Burdur'da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi'nin (BESTE) başarı sürecine katkı ve etkisini görmekten  dolayı ayrıca memnuniyetini ifade etti.

Vali Öksüz ziyaret sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün LGS sınavında İlimizi başarı ile temsil eden ve iki tane birincilik alan şampiyon olan öğrencilerimizi bize göre çok büyük başarı elde eden öğrencilerimize büyük bir mutlulukla gururla ev sahipliği yapıyoruz. Ama bu ev sahipliğini yaparken de onların bu başarılarından gurur duyan hem ailelere, öğretmenlere ve İlimize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz.

LGS sınavında 500 tam puan almak ve iki tane birinci çıkarmak İlimiz için son derece önemli bir başarıdır diye düşünüyorum. Bu açıdan bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öncelikle öğrencilerimizi, şampiyonlarımızı hakikaten gönülden kutluyorum, sonra ailelerin çok büyük emekleri var onları kutluyorum ve okulları, öğretmenleri, Milli Eğitim camiamızın tamamı, yöneticilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İlimizdeki eğitim için çalışan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

Bilindiği üzere Kasım 2023 tarihinde “BESTE” adında bir proje ortaya koymuştuk. Burdur elbette ki uzun yıllar eğitimde belli bir başarıyı yakalamış, belli bir başarı grafiğini elde etmiş bir il. Bu anlamda adından söz ettiren eğitim altyapısı iyi olan bir şehir. Biz de bu projeyle “BESTE” projesi ile eğitimde kaliteyi daha da yükseltmek, akademik başarımızı arttırırken bir yandan da sosyal, sanatsal, mesleki anlamda da öğrencilerimizi bir üst seviyeye çıkarmak onları hakikaten milli, manevi, ahlaki değerlere de uygun yetiştirmek anlamında bu projeyi ortaya koyduk.

Ben bu projenin de elbette öğrencilerimizin gayreti birinci planda olmak üzere bu projenin de bu başarıda etkili olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz bizim beste projesi kapsamında yaptığımız deneme sınavlarına da giren orada derece elde eden öğrencilerimiz, bunun da tesadüf olmadığını çalışan öğrencilerin, gayret veren, emek veren öğrencilerin doğru bir eğitim planlamasıyla olduğu gibi bu iş, bir dayanışmayla yapılan bir takım oyunu gibi çünkü okul, veli, aileleri ve eğitim yöneticilerimiz ile birlikte bütün şehir olarak katkı gösterilirse ancak başarıya ulaşılabilen bir durum bundan dolayı da  ben mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Öğrencilerimizi tekrar canı gönülden kutluyorum, onlara bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Umuyorum ki İlimize çok daha güzel başarılar getirecekler. Bunu bugün gösterdiler. Bu başarı hakikaten çok önemsenecek bir başarı, çünkü son yıllarda sınavlar çok rekabetçi artık ve bütün öğrenciler bu sınavlara çok iyi hazırlanıyorlar. Dolayısı ile hata yapmadan bu sınavı bitirmek elbette çok büyük bir başarıdır.

Ailelerimize, okullarımıza, Şehit Akif Altay Ortaokulundan Çağlayan Dinçtürk ve Bahçeşehir Ortaokulundan Irmak Göker öğrencimize huzurlarınızda tekrar tebrik ediyor, İlimiz adına teşekkürlerimizi, şükran duygularımı ifade ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Irmak Göker, “Ben başarımı çok çalışmaya değil daha çok düzenli çalışmaya borçluyum. Çok fazla çalışan arkadaşlarım vardı ama ben belirli bir düzenimi oturttum ve o düzenimde devam ettim. Düzenimi asla aksatmadım. Ben başarımın buna borçlu olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple düzenli ve planlı çalışmanın önemli olduğunu düşünmekteyim” dedi.

Çağlayan Dinçtürk, “Belli bir düzeyde aslında çalışmak iyi, çokta çalışılabilir ama belli bir ayarı var aşırıya da kaçmamak gerekiyor. Belli bir süre sonra aşırıya kaçmak geriye atıyor bir şekilde. Ben çalışıyordum benden daha çok çalışan arkadaşlarım da vardı ama belli bir ayarda çalışıyordum. Yani yeteri kadar çalışmakla oluyor” dedi.

Ziyarette, Şehit Akif Altay Ortaokulu öğrencisi Çağlayan Dinçtürk ve Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Irmak Göker’in beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Emre Atalay ve öğrenci velileri yer aldı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL