Bu dönemde enfeksiyonlarla sıkça karşılaştığımız için sağlığımızı korumak daha da önemli hale geldi. Peki, bu konuda belki de bilmediğiniz bir sır var mı? İşte, sağlığınıza iyi gelecek glutatyonun hikayesi ve sıkça sorulan soruların yanıtları.

Glutatyon nedir ve ne işe yarar? Glutatyon, vücudumuzun doğal bir antioksidanıdır ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Özellikle karaciğerimizde üretilir ve vücudu serbest radikallere karşı korumada kilit bir rol oynar.

Glutatyon eksikliği nasıl belirtilerle kendini gösterir? Glutatyon eksikliği, yorgunluk, düşük enerji, konsantrasyon eksikliği, uyku düzensizlikleri ve özellikle diyabet hastalarında gözlenen yavaş iyileşen cilt yaraları gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Yaşlandıkça glutatyon seviyelerimiz de azalabilir.

Glutatyonun sağlığımıza faydaları nelerdir? Glutatyon, bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra kronik hastalıklardan korur, hücre yenilenme kapasitesini artırır, kanser hücrelerinin oluşumunu engeller, cildin sağlığını iyileştirir, uyku düzenine yardımcı olur, insülin etkinliğini artırır, kan üretimini artırır, yara iyileşmesini hızlandırır ve karaciğerdeki hücre hasarını onarır.

Glutatyon takviyesi nasıl yapılır? Glutatyon seviyelerini artırmak için selenyum içeren gıdaları tüketebilirsiniz. Balık, yumurta ve hindi eti gibi yiyecekler selenyum açısından zengindir. Ayrıca kükürt içeren gıdalar, örneğin brokoli, roka, lahana, soğan, sarımsak, karnabahar ve baklagiller, glutatyon üretimine katkı sağlar. Ancak beslenme yoluyla yetersiz glutatyon alıyorsanız, glutatyon takviyeleri de bu eksikliği gidermek için bir seçenek olabilir.

Daha fazla enerji, canlı bir beden ve sağlıklı bir cilt için glutatyonun mucizevi gücünü denemek isterseniz, sizi kliniğimize bekliyoruz. Sağlığınızı en üst seviyeye taşımak için bu sırrı keşfedin ve sorularınızın yanıtlarını bulun!

Dr. Ümit Can YAZGAN

SİNAPOL

Bilgi ve destek için bizi arayın: 0506 630 15 15 

Adres: Konak Mahallesi İstasyon Caddesi No:30/A Merkez/BURDUR