CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile Burdur Merkez bucak ve ilçelerindeki içme suyu sorunu ve ihtiyaç duyulan baraj konularında görüşmelerde bulundu. Akbulut Balta  ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada 2025 yılı yatırım planına Burdur’da içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karamusa ya da Akçay Barajı yapımının sözünü aldığını duyurdu.

Akbulut Yaptığı açıklamada;

DSİ Genel Müdürü Sayın Mehmet Akif Balta ile başta Burdur Merkez ve Bucak ilçemizde ki İçme Suyu Barajı ihtiyaçları ve İçme Suyu Havzalarımızdaki kaçak kullanımın önlenmesi ve ilçelerimizdeki tarımsal sulama ihtiyacını karşılayacak su kaynaklarının olduğu bölgelerde Baraj ve Gölet yapımları olmak üzere ilimizin taleplerini ilettiğimiz verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

2025 Yılı yatırım planına, Burdur’ da içme suyu ihtiyacını uzun vadede karşılayacak Karamusa ya da Akçay Barajı yapımının (Hangisi daha az maliyetli olacaksa o) ilave edileceğinin sözünü de sayın Genel Müdürümüzden aldık. Burdur’umuzun öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda gündem oluşturmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.

Editör: SELÇUK ÖÇAL