Çavdır Kapan Gediği mevkiinde bir süredir gündemi meşgul eden iddialarla ilgili olarak cevap alanı kiralayan Abdurrahman Çirkin’den geldi. Çirkin kendilerine isnat edilen suçların asılsız ve karalamaya  yönelik olduğunu ifade ederek, bahsi geçen yeri 49 yıllığına ağaçlandırma yapmak amacı ile bakanlık oluru ile Gölhisar Orman İşletme Müdürlüğünden kiraladıklarını söyledi.

Alanı kiralayan Abdurahman Çirkin yaptığımız haber sonrasında bizleri arayarak herhangi bir işgalin ya da izinsin bir işlemin kesinlikle asılsız iddialar olduğunun altını söyledi. Kiralama ile ilgili tüm evrakları da paylaşan Abdurrahman Çirkin tüm çalışmaların özel izne tabi olduğunu ifade etti.  

28 Şubat 2024 tarihinde Çavdır İlçesi Çınar Köyü sınırları içerisinde yer alan ve Kapan Gediği mevkii olarak bilinen 65 bin 117 m2 alanın 49 yıllığına kendisi tarafından tarafından Gölhisar Orman İşletme  Müdürlüğünden bakanlık oluru ile kiralandığını söyledi.

Öyle iddia edildiği üzere izinsin ne bir çalışmanın ne de bir alanı tahribata uğratmanın söz konusu olmadığını yineleyen Abdurrahman Çirkin, “Biz bu alanı özel ağaçlandırma alanı olarak 49 yıllığına kiraladık. Bize isnat edilen suçları kabul etmemiz söz konusu dahi olamaz. Kaldı ki izinsiz bir çalışmayı, hele hele gündüz içerisinde kepçelerle yapmak mümkün olabilir mi?, Orman İşletme Müdürlüğü böyle bir işe izin verir mi” dedi. Çirkin, kiraladıkları alanda ağaçlandırma yapacaklarını tekrardan hatırlatarak şuanda ceviz diktiklerini söyledi.

Editör: SELÇUK ÖÇAL