Burdur il genelinde LGS için toplam 2406  öğrencimiz güzel bir LİSE hayalini gerçekleştirmek için ter dökecek.

SINAV GİRİŞ BİLGİLERİ YAYIMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak merkezî sınavın giriş bilgileri yayımlandı. LGS kapsamındaki merkezî sınava yönelik sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri ile sınav tedbirlerine ilişkin bilgilere e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri, okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınacak ve onaylanarak öğrencilere ulaştırılacak.

2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak. Birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak.

SINAV KAÇ DAKİKA, KAÇ SORU?

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 80 dakika süre verilecek. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek.

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilebilir?

Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilecekler.

Editör: SELÇUK ÖÇAL