Burdur’da 30 ekim 2023 tarihinde işlenen ve büyük bir infial uyandıran cinayette ikinci duruşma bugün yapıldı.

Cinayet günü bakıcılarının kapıyı açamaması sonucu, olay yerine itfaiye gelmiş, pencereden girildiğinde ise Bayram Sertcan’ın cansız bedeni, eşi Zehra Sertcan da yaralı olarak bulunmuştu. Yapılan çalışmalar sonrasında katil zanlısının 37 yaşındaki Ayhan U. olduğu anlaşılmış, ’kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, ’nitelikli Yağma’ suçundan 15 yıla, ’kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan da 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlanmıştı.

İLK İFADELERİNİ KABUL ETMEDİLER…

Cinayet mahalline cinayet işlemek için değil, Bayram Sertcan’ın beton dökme işini konuşmak için gittiğini düşünüyorum diyen sanık eşi Ayten U., ayrıca emniyetteki ifadelerini kabul etmeyerek polislerin üzerine çok gelerek verdiği “eşi ile ilgili sürekli borç aldığı ve kredi çektiğini ve bulduğu paranın arkadaşı tarafından verildiği” ifadesini kabul etmedi.

Sanık Ayhan U.’da eşi gibi emniyette verdiği ifadeyi baskı altında ve yönlendirme yapıldığını  iddia ederek, delillerin düzenli  toplanmadığını, bucağın yerini söylemesine rağmen ona gerek yok dediklerini söyleyerek, aramada bulunan para ve altınların da akıbetinin ortaya çıkarılmasını istedi.

Sanık avukatı ise savunmasında olayın nefsi müdafa ve ağır tahrik olduğunu söyleyerek suçun mahiyetinin değişeceğini, sanık Ayhan U.’nun tahliyesini istedi.

Editör: SELÇUK ÖÇAL