Susuzluk ve kesintilerle mücadele veren Burdur’da Burdur Belediyesi’nin başlattığı kaçak su kullanıcılarına yönelik çalışmalarda ortaya çıkan görüntüler pes dedirtiyor. Öyleki bırakın evde kaçak su kullanmayı, bahçesini sulayanda var. Yetinmeyip sera kurup onu sulayanda var. Hatta devasa besihanesinde şebeke suyu ile hayvancılık yapanda var.

HIRSIZLAR İFŞA EDİLİYOR

“Bu hırsızları buluyoruz cezalarını kesiyor ve halkın hakkına göz dikenlerin yaptıklarını da gözler önüne seriyoruz” diyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yapılan çalışmalarda kaçak su kullandığı tespit edilenlerin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. 15 günde 200’e yakın kaçak su kullanımını tespit eden Burdur Belediyesi ekipleri, gördükleri manzara karşısında şok üstüne şok geçirdiler.

HAYVANCILIK, HATTA SERACILIK YAPAN VAR

210 metreye kadar su çıkarmak için inildiğini hatırlatan Başkan Ercengiz, “halkımızı susuz bırakmamak için uykularımız kaçıyor. Bir litre su için mücadele ediyoruz. Ancak memleketteki hırsızlar bizden sizden çaldıkları su ile tarım ve hayvancılık yapıyor. Hatta seracılığa bile başlayan var” diyerek, vatandaşlara bir kez daha seslendi, “Su hırsızlığı yapanı ihbar edin suyumuzu koruyalım”

CEZA 50 BİN TL

Kaçak su kullanımı tespit edilen abonelere 50 bin TL ceza yazıldığının da altını çizen Başkan Ercegiz, “Kayıp kaçakla ilgili mücadelemizi en etkin hale dönüştürdük. Vatandaşımızın bedelini ödemeden suyunu arazide ya da sulama maksatlı bahçe sulamasında kullandıklarını tespit ettik. Ekiplerimizi oluşturduk ve bunlarla ilgili mücadelemizi başlattık. Zabıta Müdürlüğümüz marifetiyle Su İşleri Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımız alan taramalarını, çalışmalarını yaparak kaçak suyla mücadelelerini sürdürüyorlar” dedi.

Editör: SELÇUK ÖÇAL