Burdur İl Ticaret Müdürlüğü “Haksız Fiyat Artışı, Fiyat Etiketi, Stokçuluk Denetimi” çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Burdur İl Ticaret Müdürlüğü tarafından 01.01.2024 – 31.05.2024 tarihleri arasında ilimiz genelinde başta temel ihtiyaçlar olmak üzere gıda, temizlik, yiyecek içecek hizmeti sunan firmalar denetlendi.

Yerel ve ulusal marketler ve tüm sektörlerde yaklaşan bayram nedeniyle temel gıda, şeker çikolata, kuruyemiş denetimlerine ağırlık verilirken fiyat etiketi, fahiş fiyat artışı, raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında uyuşmazlık ve haksız fiyat artışı denetimi de yapıldı.

Ayrıca çıkartılan kanunda zorunluluk haline gelen lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan İşyerlerinde işyerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde fiyat listesinin bulunup bulunmadığın denetimleri de yapıldı.

Denetlemeler neticesinde ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde 1663 firmada 9951 ürün denetimi gerçekleştirilmiş olup 70 firmaya idari yaptırım uygulandı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL