31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında Burdur İl Genel Meclisi ilk birleşimini bugün yapacak. İl Genel Meclis Başkanı seçimlerinin de yapılacağı birleşimde, son yapılan mahalli idareler seçim sonuçlarına göre Ak Parti 11, CHP 11, MHP ise 5 adayını meclise sokmayı başarmıştı.

PARTİLERDE KONUŞULAN İSİMLER

Bugün saat 16:00’da Burdur İl Özel İdaresinde yapılacak olan İl Genel Meclis Seçimleri için Ak Parti’den Volkan Mengi’nin adaylığına kesin gözüyle bakılırken, sürpriz bir şeklide ittifak ortağı MHP’den de Levent Tokmaker’in ismi geçiyor.

Cumhuriyet Halk Partisin’de ise Semih Çelikkaya ile Naim Şahin’in adaylık için ismi konuşulanlar arasında.  CHP Bucak’tan il genel meclis üyesi seçilen Muzaffer Özdemir’in de Bucak’ta elde edilen başarılı sonuçlar sonrasında İl Genel Meclis Başkalığını istediği ifade ediliyor.  

CUMHUR İTTİFAKI ORTAĞI MHP NE YAPACAK?

Bayram öncesinde MHP İl Başkanı Gültekin Oktay’ın “Odun yarıcısının heh deyicisimiyiz ulan biz” şeklindeki paylaşımı ve altında yer alan yorumlar ile Ak Parti Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı’nın  “Ateş olmayan yerden duman çıkmıyormuş. Bugün bunu da pekiştirmiş olduk” şeklindeki paylaşımları iki ortak arasındaki gerginliğin ve sonrasında yaşanacaklarında habercisi olarak yorumlandı.  Her partinin kendi adayını çıkaracağı konuşulsa da, bugün yapılacak başkanlık seçimleri kimin kimlerle hareket ettiğinin en net işareti olacak.

Editör: SELÇUK ÖÇAL