Burdur Devlet Hastanesi’nde 25 Mayıs Cumartesi diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetlerle hastaneye geri dönmüş, tüm bu yaşananlar üzerine hastane yönetimi de diyalize giren tüm hastaları geri çağırmıştı.

Diyaliz merkezinde tedavi olan 33 hasta çevre illere sevk edilmiş, entübe olan Mustafa Demir (70), Saniye Aksöz (88) ve Somali uyruklu Amina Abas Jama (67) hayatını kaybetmişti.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI
Türkiye gündemini de uzun süre meşgul eden olayla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonucunda bugün elektrik teknisyeni İ.S., tekniker M.C. ve makine mühendisleri G.A.S. ve Y.A., ’Taksirle ölüme sebebiyet verme’ ve ’Taksirle yaralama’ suçlarından gözaltına alınarak adliyeye sevk edildiler. 

MAHKEME SONUÇLANDI

Akşam saatlerinde tamamlanan mahkeme sonucunda taksirle ölüme sebebiyet verme ve Taksirle yaralama suçlarından gözaltına alınan Burdur Devlet Hastanesi personelleri M.C. ile İ.S. ifadelerinin alınmasının ardından Savcılık tarafından serbest bırakılırken Mühendisler G.A.S. ve Y.A., tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilirken, heyet, G.A.S. ve Y.A.’nın tutuklanmasına hükmetti.

Editör: SELÇUK ÖÇAL