CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in tüm CHP’li belediyelere gönderdiği talimatı yerine getiren Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş Ak Partili Belediye Başkanı Emrullah Ünal’dan kalan borç durumunu gösterir pankartı belediye önüne asmıştı. Bugün ise Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığıda bir pankart asarak belediyenin mali durumunu gösterir bir liste sundu.

Pankartın asılması ile birlikte hem rakamlardan, hem de asılmasından dolayı Ünal dönemine tepki gösterenlerde, Başkan Gümüş’ü eleştirenler de olmuştu.  Yeni 5 yılın 'borç edebiyatı ile mi geçecek' sorularının sorulduğu Bucak’ta bugün Ak Parti tarafından asılan pankart kafaları karıştırdı. 30 taşınmaz ve 5 yılda Bucak’a yapılan milyarlık yatırımlar Bucak kaybetti mi? Kazandı mı? sorularının sorulmasına sebep oldu.

66 BİN 662 M2 TAŞINMAZ

Görev yaptığı 5 yıl içerisinde Belediyeye kazandırılan gayrimenkuller adres ve m2leri ile sıralanırken, 30 taşınmaz toplamda 66 bin 662,03 m2 yerin Ünal’dan Gümüş’e bırakıldığı görüldü.

1 MİLYAR 172 MİLYONLUK YATIRIM

Bir diğer dikkat çeken detay ise 5 yılda Ünal döneminde Bucak’a kazandırılan projeler ve toplamları oldu.

Toplamda 1 milyar 172 milyon 500 bin TL’lik bir yatırımın yapıldığı Bucak’ta, 2019’dan 91 milyon 860 bin Tl borcun devir alındığı görülürken, Gümüş dönemine 217 milyon 826 bin TL borcun, kasada da alacaklarla beraber 74 milyon 280 bin para bırakıldığı görülürken, asılan pankarta yeni döneme kalan borcun 51 milyon 685 TL olduğu gösterildi.  

İŞTE BAŞKAN GÜMÜŞ ve ÜNAL’IN PANKARTLARI

Editör: SELÇUK ÖÇAL