Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebi ile basın açıklamasında bulundu. Çevreyi koruduğumuz sürece hayatımız devam edecek diyen Başan Özel, bguün barışçı ve yeşil bir geleceğin ilk günü olmasını diledi.

Başkan Özel yaptığı açıklamada;

Çevre sorunları günümüz dünyasında küresel sorunlar oluşturmaktadır. İklimlerin değişmesi, mevsim geçişlerinin gecikmesi, ormanların yok olması, kuraklaşma, çölleşme, su kaynaklarının tükenmesi, canlıların neslinin son bulması çevre sorunları nedeniyle yaşanmaktadır.

Doğal afetlerin birçoğu çevresel sorunların çözüme ulaşmaması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Değişen döngü ve dengeler doğada boşluk kabul etmeyerek insan hayatı başta olmak üzere bütün canlı hayatını riske sokmaktadır.

Bu nedenlerle dünya kamuoyunda farkındalık oluşturmak için 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak ilan edilmiştir. Bu özel günde, çevre ile ilgili sorunların çözümü ve bilinçlenme konusunda çalışmalar uluslararası düzeyde de yapılmaktadır. Çevreyi koruduğumuz sürece hayatımız devam edecektir.

Biz de bugün barışçı ve yeşil bir geleceğin ilk günü olsun diyor; gelecek nesillere bırakmak üzere bizlere emanet bırakılan çevremize, topraklarımıza doğamıza sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Ülkemizin eşsiz güzelliklerine hep birlikte sahip çıktığımız yarınlar diliyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.

Editör: SELÇUK ÖÇAL