Bucak’ın Karapınar ve Karaaliler Köyünde çıkan yangın sonucu ekili dekarlarca arazi yanarak kül olmuştu. Yangın haberi ile harekete geçen Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, çiftçilerin yanında yer alarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Özel;

Karapınar ve Karaaliler köylerimizde çıkan yangın sonucunda çok büyük zarar ve ziyan meydana geldi. Hasadı yapılmayan yüzlerce dekar arazimiz küle döndü. Çiftçilerimizin bir yıllık özenle işleyerek baktığı ürünleri yok oldu.

Yangın bölgesine anında giderek çiftçilerimize destek olduk. Çıkan yangında çiftçilerimiz kürekle, sabanla, tırmıkla, traktörleriyle ve kepçelerle müdahale ederek ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Yangınla mücadelede bu tür yapılan işlemler basit görünebilir oysaki bu tür müdahaleler daha büyük bir felaketin oluşmasına önlem almaktır. Köylü halkımız da bunu büyük özveri ve koordineli bir şekilde yürüttüler.

Kahraman çiftçilerimize ve köylü halkımıza, itfaiye erlerimize, belediye iş makinası operatörlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir daha bu tür felaketlerin tekrarlanmamasını diliyorum. Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Editör: SELÇUK ÖÇAL