Burdur Fethiye Karayol Bahçelievler Mahallesinde bulunan Baki Varol’a ait arazi ile ilgili bu hafta meclisten karar yine karar çıkmaması mahkemenin verdiği kararı bir kez daha boşa çıkardı.  Yapılan oylamada 13 çekimser, 3 ret ve 8 kabul oyunun kullanılması neticesinde işler sarpa sarmaya devam ediyor.

9 ay önce Isparta 2. İdare Mahkemesi tarafından haksızlığa uğratıldığı ve eşit davranılmadığı yönünde karar çıkmış ve yapılaşma koşullarının eşitliğinin sağlanması yönünde yeniden düzenlenmesi mahkemece istenmişti.

Yılan hikayesine dönen 30 dönümlük devasa yer için  İş Adamı Baki Varol davayı kazandıkları yönünde yaptığı açıklama sonrasında Burdur Belediyesinden de açıklama yalanlanmış, Belediyeye karşı herhangi bir kazanılan davanın olmadığı ifade edilerek açıklamanın gerçeğe aykırı ve algı yaratmaya  yönelik bir girişim olduğuna yer verilmişti.

Isparta 2. İdare mahkemesinin aldığı karara Burdur Belediyesinin 2 kez yürütmeyi durdurma için mahkemeye mücraatta bulunduğu ancak belediyenin bu iki başvurusuna da mahkemenin red kararı verdiği edinilen bilgiler arasında. 

Neredeyse her ay imar düzenlemesi yapılarak meclise gelen ancak bir türlü meclisten geçmeyerek oylamaya takılan yer ile ilgili ipler gerilirken, mahkemeyi kazanan taraf mahkeme kararının hiçe sayıldığını iddia ederken, belediye tarafı da düzenlemeyi bir an önce yaparak meclisten geçirmenin peşine düştü.

Geçen her süre belediye ve meclis aleyhine işlediği ifade edilen durum ile ilgili, İş Adamı Baki Varol’un önümüzdeki süreçte ne yapacağı ise merak konusu.