Vali Öksüz yayınladığı mesajda "

Emniyet ve huzurun, can ve mal güvenliğinin teminatı, Ülkesi ve Milleti için cansiperane çalışan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 179. Yıl Dönümünü kutluyorum.

Kuruluşundan itibaren, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarına saygıyı ilke edinen Polis Teşkilatımız, Ülkemizin her köşesinde gece-gündüz fedakârca görev yaparak, milletimiz için her zaman huzur, güven ve şefkat kapısı olmaya devam edegelmiştir.

Toplum koşulları ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak hızlı şekilde kendini güncelleyerek tüm Dünya’da vatandaşlarımızla kol kola duruşuyla referans alınan Türk Polis Teşkilatı, Milletimize sunduğu hizmet kalitesini de her geçen gün daha üst noktalara taşıma kararlılığını devam ettirmektedir.

Ülkelerin ilerlemesi ve gelişmesinde en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz kamu düzenin korunmasıyla birlikte gelen istikrar, huzur ve güven ortamının sürekliliğinin sağlanmasıdır.

Hiç şüphe yok ki emniyet mensuplarımızın kamu düzeninin sağlanmasında görevlerini ifa ederken en büyük gücü, halkımızın güveni ve vatan sevgisi ile yoğrulan yüksek vazife şuurudur.

Bu şuurla görev yapan bütün teşkilat mensuplarımıza ve mensuplarımızın her koşulda yanlarında olan ailelerine ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu duygular içerisinde, Türk Polis Teşkilatının Kuruluş 179. Yıl Dönümünü ve Polis Haftasını kutluyor, görevleri başında şehit düşen teşkilat mensuplarını rahmetle, Gazilerimizi şükranla anıyor, başta İlimizde olmak üzere Ülkemizin her köşesinde fedekarca görev yapan bütün teşkilat mensuplarına, aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum." dedi.

Editör: Alihan Akın