İlçe ziyaretleri kapsamında Ağlasun’a ziyaret gerçekleştiren Vali Öksüz, İlimizin ve Ülkemizin en önemli tarihi mirasları arasında yer alan Sagalassos Antik Kenti’ni ziyaret ederek, kentin tarihi ve devam eden kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Kazı Başkanı Peter Talloen refakatinde Sagalassos'un bölümlerini gezen Vali Öksüz, UNESCO geçici dünya mirası listesinde yer alan kent hakkında bilgi sahibi oldu.
Vali Öksüz gerçekleştirdiği ziyaret sonrası sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; "Anadolu'nun günümüze kadar koruna gelmiş en görkemli antik kentlerinden biri olan, asırlara meydan okuyan Antoninler Çeşmesi’yle ünlü, İmparatorların Gözde Şehri Sagalassos Antik Kenti Ağlasun İlçemizde sizleri bekliyor..." İfadelerine yer verdi.
Vali Öksüz'e ziyareti sırasında Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, Ağlasun Belediye Başkanı ali Ulusoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy, Müze Müdürü Murat Kaleağasıoğlu ve kazı ekibi eşlik etti.
Editör: Alihan Akın