Göreve başladığı gün yaptığı açıklamada, devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettiren bir anlayışla çalışacaklarını ifade edan Burdur Valisi Türker Öksüz , bulduğu her fırsatta gerçekleştirdiği ziyaretlerle toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam ediyor.
Bu kapsamda Ağlasun İlçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Öksüz, Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir ’den aldığı brifingin ardından ilçe esnafını ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
Tek tek esnafları gezerek hayırlı işler dileyen Vali Öksüz, bu ziyareti öncesinde evlerinin önünde oturan bir ailenin sohbetine ortak olarak bir süre aile fertleriyle hasbihal etti.
Esnaf ziyaretinin ardından, 1990 tarihinde şehadet şerbetini içen Şehit Öğretmen Bayram Yeşil'in annesini evinde ziyaret eden Vali Öksüz, bir süre şehit ailesiyle görüşerek, herhangi bir talep ve isteği olup olmadığı sordu.
Ne yaparsak yapalım Aziz Şehitlerimize olan borcumuzun ödenmeyeceğini belirten Sn. Valimiz, “Ancak onların bize emaneti olan kıymetli ailelerine sahip çıkmak, her daim devletimizin yanlarında olduğunu hissettirmek bizim öncelikli görevimiz olacaktır” diyerek, kapılarının her daim kendilerine açık olduğunu belirtti.
Vali Öksüz Ağlasun ilçesindeki son aile ziyaretini Sakarca Mahallesinde ikamet eden Rabia Düzenli teyzeyi evinde ziyaret ederek tamamladı. Hayatımızda önemli bir yere sahip olan yaşlılarımızın her zaman saygı ve hürmete layık olduklarını vurgulayan Vali Öksüz, ziyaret ettiği Rabia teyzeyle bir süre sohbet ederek hayır duasını aldı.
Editör: Alihan Akın