Burdur Valiliği yaptığı açıklamada;
28.03.2024 tarihinde yapılan şikayet üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli H.Ö. isimli şüpheli şahıs emniyet birimleri tarafından göz altına alındı, yapılan tahkikatın akabinde 29.03.2024 tarihinde sevk edildiği Cumhuriyet Savcılığındaki işlemlerinin ardından, Burdur Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, adil süreç devam etmektedir.

28.03.2024 tarihinde konunun Burdur Valiliği'nin öğrenilmesi üzerine, İş Kanuna tabi çalışan şüpheli H.Ö.’nün iş sözleşmesi 28.03.2024 tarihinden geçerli askıya alınmış ve konunun idari yönden soruşturulması için 02.04.2024 tarihli yazı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından müfettiş talebinde bulunuldu, görevlendirilen Başmüfettiş Burdur'a gelerek çalışmalarına başladı. İdari soruşturma süreci devam etmekte.

Haberlerin içeriğinde yer alan Burdur merkezinde ki bir okulda "akran zorbalığı/cinsel taciz” iddiaları ile ilgili ise;

İddia konusunun geçtiği okulun yönetici ve görevlileri hakkında Valilik Makamının 29.03.2024 tarihli onayı ile Eğitim Müfettişleri görevlendirilerek ön inceleme ve disiplin soruşturması başlatıldı.

Yine, haberde adı geçen diğer kamu görevlileri hakkında ileri sürülen iddia konusunda ise, Valilik Makamının 28.03.2024 tarihli oluru ile araştırma – inceleme işlemi başlatılmıştır.

Haber içeriğinde yer alan iddia konuları hakkında Burdur Valiliği tarafından ivedi olarak vakit geçirmeksizin gerekli tüm işlemler ilgili mevzuat çerçevesinde hassasiyetle eksiksiz yerine getirildi. Adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir. Burdur Valiliği tarafından süreç yakından takip edilmektedir.
 

Editör: Alihan Akın