Rektör Dalgar yayımladığı mesajda "

Ramazan Bayramı'na erişmiş olmanın hüznünü ve huzurunu aynı anda hissediyoruz. Bu mübarek ayın, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmiş olmasını, sevgi ve saygıyla birbirimize bağlılığımızı artırmış olmasını temenni ediyoruz. 
Gazze'deki kardeşlerimizin yaşadığı acılar hepimizi derinden etkilemektedir. Mazlumların yanında yer almak, bizlerin iman ve insani sorumluluğumuzun bir gereğidir. 
Büyük Türk devletimizin destekleriyle, vicdanı uyanık gönlü büyük milletimizin dualarıyla Gazze'deki kardeşlerimizin acılarının sona ermesini, huzur ve adaletin hakim olmasını niyaz ediyoruz. 
Umuyoruz ki bu bayram, yeryüzündeki tüm mazlumların yüzünün güldüğü, barış ve huzurun egemen olduğu bir dönemin habercisi olur. Dualarımız, tüm insanlığın barış ve mutluluk içinde yaşaması içindir.Rabbimiz, bütün mazlumların yardımcısı olsun. Bayramınız kutlu, dualarınız kabul olsun.
Güçlü olanın haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya için etki alanımız her neresi ise orada daha fazla olmak ve çalışmak dileğiyle…" dedi.

Editör: Alihan Akın