Burdur’un Özgür Mahallesi Halk Pazarı Caddesi üzerinde hatalı park yapan araçlar artık bölgede yaşayan vatandaş ve esnafları çileden çıkardı. Ayrıca Özel Halk Otobüslerinin de ana güzergahı olan bu yolun bir an önce çözüme kavuşması bekleniyor.

Yolun park için ayrılan bir cebi dışında iki sıra park hatta zaman zaman üç sıra bile park eden araçlar nedeniyle artık çileden çıktıklarını söyleyen vatandaşlar, “Yolun kenarına yalnızca bir araçlık cep yapılmış. Bu ceplere araçlar park ediyor. Buraya kadar her şey çok normal, hadi iki sıra park yapanları da anlıyoruz ama üç sıra park diye bir şey olur mu? Duyarsız insanların araçlarını yolun ortasına park edip vatandaşlarımızın geliş ve gidişini engellemesi, esnafların dükkanlarının önünü kapatması ve Halk Otobüslerinin dönüşlerini engellemesi ne kadar doğru?” diye sitem ederek bu konu hakkında belediye zabıtaları ve trafik polislerinin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladılar.

Ayrıca Burdur Özel Halk Otobüsünün ana güzergahı olan bu yol sürücüler için de zor anlar yaşatırken, vatandaş, esnaf ve sürücüler bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor.

Editör: Güven Yılmaz