Bugün itibariyle emeklilere 3 bin liraya yükseltilen bayram ikramiyesi ödemeleri başlıyor. Ödemelerin 5 Nisan'a kadar tamamlanması planlanıyor ve yaklaşık 16 milyon emekli, ikramiyelerini aylıklarını aldıkları hesaplara alacak.

Bağ-Kur kapsamında aylık alan tüm emeklilere ikramiye ödemeleri 5 Nisan'da gerçekleştirilecek. Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların hesaplarına bayram ikramiyeleri ise 2 Nisan'da yatırılacak. Ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alan emeklilerin ikramiyeleri ise 3 ve 5 Nisan tarihlerinde hesaplarında olacak.

PARALAR HESAPLARA YATIYOR

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "Maaşını ayın 17’si ve 18’inde alan SSK'lılar 2 Nisan'da, maaşını 19, 20, 21, 22'sinde alanlar ise 3 Nisan'da, maaşlarını 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da alan SSK'lılar 4 Nisan günü itibarıyla ikramiyelerini alacaklar" dedi.

Bugüne kadar emeklilere 165 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi yapıldı. Bu yılki ödemelerle birlikte bu miktarın yaklaşık 260 milyar liraya ulaşması bekleniyor. Emeklilere yapılacak bu ödemeler, emeklilerin maddi durumlarına olumlu katkı sağlarken, ekonomiye de canlılık getirmesi bekleniyor. Bu süreçte emeklilerin alacakları ikramiyelerin, onların ve ailelerinin bayram sevincini artıracağı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Editör: Betül Ateş