Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 15 Mart 2024 Cuma günü Burdur Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlen proje ve aday tanıtım toplantısına katıldı. Program, İstiklal marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Burdur il başkanı Kadir Koç’un konuşmasıyla başladı.

CHP Burdur İl başkanı Koç, 10 yıllık süreçte Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in yaptığı ve tamamladığı çalışmaların tanıtımı gerçekleştirildi. Daha sonra konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Başkan Ercengiz, “Sizleri teke yöresinin başkenti güller, göller ve gönüller diyarı Kadın Burdur'umuzun Belediye Başkanı olarak saygıyla sevgiyle en içten duygularımla selamlıyorum.“ sözleriyle başladı.

“Burdur Belediyesinin kasasına 125 Milyon Lira koyduk!”

Adaletli şeffaf halka hesap verebilen bir belediyecilik anlayışından asla vazgeçmediklerini ifade eden başkan Ercengiz “On yıl öncesine döndüğümüzde: 23 milyon $ karşılığı yani bugünün 700 milyon lirasından daha fazla bir borçla devraldığımız Burdur Belediyesi'ni ,yaptığımız tüm yatırımlar, edindiğimiz araç gereç ve iş makinaları; kamyon, kamyonetin yanı sıra altyapı yatırımlarında çağı yakalamış çözümler üreten bir Belediye olarak borçlarını ödeyip önündeki projelerinin gerçekleşmesi için kasasına 125 Milyon TL para koymuş bir noktaya getirdik." dedi.

“HUZURLU, KONFORLU VE YAŞANABİLİR BİR BURDUR YARATACAĞIM”

Önümüzdeki 5 yıl vatandaşa sözü olan projeleri hayata geçirerek gelişmiş bir kenti huzurlu konforlu ve yaşanabilir bir Burdur’u yaratacağını dile getiren Başkan Ercengiz “Değerli partililerim sizlere söz verdiğimiz üzere; Burdur’u Çağdaş ve Yaşanabilir bir kent yapma ülküsüyle bir 5 yıl daha Burdur’u yönetmek için bugüne kadar var gücümüzle çalıştık, geride kalan 16 gün daha var gücümüzle çalışıp Cumhuriyet Halk Partisinin şanlı bayrağını Burdur Belediyesinden indirmeyeceğimizi sizlerin huzurunda bir kez daha örgütüm ve kendi adıma söz veriyorum.” Dedi.

Burdur Belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmalarının ardından program, 31 Mart seçimlerinde tekrardan kazanacakları takdirde Burdur için yapacağı 30 farklı vizyon projelerinin tanıtımına başlandı.

Başkan Ali Orkun Ercengiz’in 2024 vizyon projeleri sırasıyla şu şekil tanıtıldı:

-Burdur Belediyesi Yeni Hizmet Binası Kazandırılacak

-Çatalpınar Kavşağına 6 Mart kent meydanı projesi

-Yeşiltepe yeniden düzenlenecek

-Fethiye Karayolunda Belediyenin arsasına yapılacak olan AVM için start verildi.

-Şeker plajı kır düğün salonları hayata geçirilecek

-Oto galericiler sitesi yapıalcak

- Yeni revizyon imar planı

- Alternatif ulaşım planı

-Katlı otopark yapılarak kentin otopark sorunu çözülecek

- Kent kütüphanesi yapılacak

-Afet barınma merkezleri

-Motor sporları pisti

-Kapalı spor salonları

-Kadın emek çarşısı

-Rekreasyon alanları

-Yeni kreşler

-Yeni itfaiye binası

-Yaşlı rehabilitasyon merkezi

-Masal park

-Marka caddeler

-Kapalı pazar alanları

-4 katlı pazaryeri

-Halk plajı 2. Etap

-Oluklaraltı meydanı

-Sosyal projeler

-Kültür ve spor faaliyetleri

-Yeni GES projeleri

-Restorasyon projesi

-Kültür turları

-Ücretsiz ulaşım ve emekli kafe

“BURDUR’DA MAALESEF SADECE PARTİMİZİN İKİ BELEDİYE BAŞKANI VAR”

2024 Vizyon Projelerinin ardından konuşmalarını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “ Burdur'da on beş belediye var. Maalesef sadece partimizin iki belediye başkanı var. Ama bu seçimde Cumhuriyet Burdur'da çok önemli bir başarıyı kovalıyor. Deneyimli örgütten gelen çok saygı duyduğumuz bir il başkanımız, değerli yöneticileri, çok kıymetli ilçe başkanlarımız var. Örgütümüzün birliğine Beraberliğine güveniyoruz. Adaylarımızı gördünüz. Adaylarımız yaş ortalamaları kırk beş. Yani Bursa'daki ekip benden dört yaş genç. Hülya Gümüş Bucak'ta yirmi sekiz yaşında adayımız Gülçin Güçlü, ağlasın da kırk dokuz yaşında adayımız ve Sinem Yusufca da yirmi yedi yaşında üç kadın adayımız var. Üçünü de peki Önce Burdurlu kadınlara sonra da kadın haklarına saygılı ve eşit de üzülen eşit yaşama inanan Burdur'un centilmen erkeklerine emanet ediyor. Yine Ali Okan Yücel Çandır'da otuz dokuz yaşında, İbrahim Bütün otuz beş yaşında. Gölhisar'da, Cumhuriyet Halk Partisi'nin genç adayları ve bir bütünü genç, eski, etkin, iyi donanımlı ilçelerine, beldelerini hizmet etmek için otuz bir Mart'a kadar gün sayan bütün adaylarımıza başarılar diliyorum. Yanlarındayız. Arkalarındayız. Onlara güveniyoruz.” dedi.

“YEŞİLOVA’YI DESTEKLEYECEĞİZ”

Konuşmalarına CHP Yeşilova Belediye başkan adayı Okan Kurd’a desteklerini esirgemeyeceğini dile getiren Özel “ Salda'yı dayanışması, belediyecilik, kardeş belediyecilik noktasında pek çok belediyemizle Yeşilova'yı destekleyeceğiz. Ancak özel talimatımdır. Ekrem Başkan'la Mansur başkanın eli Yeşilova'nın üzerinde olacak. “ ifadelerini kullandı.

ÖZEL’DEN AK PARTİ VE MHP’Lİ VATANDAŞLARA ÇAĞRI: “BURDUR’UN DURUMU ÇOK KÖTÜ!”

Türkiye'de son bir yılda kredi borçlarının bankalara %56 arttığını ve Burdur'da %81 arttığını ifade eden başkan Özel “Herkesin durumu kötü. Burdur'un durumu daha kötü. Ve yine herkes bir yerde emeklilere bir hesabı emanet ediyorum. Onu bırakmadan gitmem.” Sözleriyle AK Parti ve MHP’li vatandaşlara da “Eğer bu seçimde de siz Recep Tayyip Erdoğan'a oy verirseniz, ne kadar düşük maaş verirsem vereyim, oy veriyorlar. Ne kadar enflasyon çıkarsa çıksın, bana kızmıyorlar. Yüzde otuz üç zam yaptım, yüzde yüz yirmi gerçek enflasyon TÜİK bile altmış sekiz açıklamış, yine de bana oy veriyorlar dediğinde, bir nişanda yapacak bir şey yok. Iki Nisan'dan itibar acı reçete geliyor. Kemer sıkma geliyor. Yine bedeli emekliler, çalışanlar, yoksullar ödüyor. Siz hiç beşli çetenin sizi saray müteahhidinin, siz yandaş müteahhitlerin acı reçete içtiğini gördünüz mü bir Nisan'da oyları alırlarsa iki Nisan'da yapacak bir şey yok ertesi gün. Ama bir Nisan'dan bir gün önce otuz bir Mart'ta yapacak bir şey var. Sandık vatandaşın hükümete Karne verdiği yerdir. Ben sizlere güveniyorum. Bu seçimi kazanın. Gücünüzü gösterin diyoruz.” İfadelerini kullandı

Burdur ve ilçelerinin adaylarını tanıtmasının ardından program Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla iftar programı ile son buldu.

Editör: Alihan Akın