Burdur’un kanayan yarası ve en büyük sorunu haline gelen içme suyu konusunda İLBANK ile görüşmelerde bulunuldu. Sonrasında Ulaşım ve eski hastane yeri için görüşmeler yapan ekip Burdur için güzel haberler verdiler.

Su probleminin çözümü için gerekli izinlerin tamamlanması ile birlikte harekete geçiyoruz diyen Başkan Özboyacı “bu sorun hepimizin, çözümü de hep beraber bulacağız” dedi.

Eski hastane yeri ile ilgili de Sağlık Bakan Yardımcısı Kürşat Kırbıyık ile görüşen heyet eski devlet hastanesi binasının da yeniden halkın yararına olacak şekilde yeniden hizmete kazandırılacağını ve bunun ile ilgili de önümüzdeki haftalarda yetkililerin Burdur’a geleceği ifade edildi.

Burdur’da ulaşımı rahatlatacak hafif raylı sistem ile ilgili de örneği Gölbaşı’na yapılan yatırımı da inceleyen Heyete burada Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Göçer ve TCDD Teknik A.Ş. Etüd ve Proje Müdürü Dr. Kamil Demircan eşlik etti. Mehmet Şimşek Başkanımla Burdur’a bir söz verdik diyen Başkan Özboyacı bu projenin daha da geliştirilerek Burdur’a faydalı olacağına inanıyoruz dedi.