MHP İl Başkanı Gültekin Oktay açıklamasında 

"

Bu gün bazı basın yayın organlarında, Cumhur İttifakına yönelik bir takım açıklamaları okumak zorunda kaldık. 

Esasen, bu tarz söylemlere cevap vermemeye gayret göstersek de, makam, mevki, koltuk uğruna, davasına ve Cumhur İttifakına zarar veren bazı kişilerin, yalan, yanlış değerlendirmeleri karşısında, halkımızın doğru bilgiye ulaşması için bu yazıyı yazmak gerekmiştir. 

‘İttifak ortağımızla ortak zeminde buluşamadık’ demişler.

Doğrudur. 

Çünkü sen ittifakı MHP yerine, CHP ve İYİ Parti ile yaptığın için, doğal olarak Cumhur İttifakı ortakları ile ortak noktada buluşman mümkün olmamıştır. 

Şimdi, bazı kirli zihniyetlerin seçim sürecinde Cumhur İttifakına nasıl zarar verdikleri hususlarından bazılarını yazalım. 

Mesela; 

-Çavdır ilçesinde CHP + İYİ Parti ile kurduğun ittifakı kıymetli Cumhur ittifakı mensuplarına anlatmanı isteriz. 

İsterseniz verilerle ortaya koyalım. 

2019 Yerel Seçimlerinde Çavdır Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına bir göz atalım. 

MHP        AK Parti     CHP + İYİ Parti 
1.367        1.099        791

Bir de 2024 Yerel Seçimleri Çavdır Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına bir göz atalım. 
MHP        AK Parti     CHP + İYİ Parti 
1.506        135        1.894
Buna göre, 2019 seçimlerinde CHP+ İYİ Parti oyuyla, Ak Parti’nin oyları toplanırsa, CHP’nin Çavdır’da 2024 seçimlerinde aldığı oya tekabül ediyor. 

Keşke Cumhur ittifakını, Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Genel Başkanımızı, Çavdır’da organize bir şekilde blok halinde CHP’ye oy taşırken düşünseydin. 

Keşke Çavdır Belediye Başkan adayımızın evinin yatak odasına merdiven dayanırken, kafanı kuma gömüp kıs kıs gülmeseydin. Keşke bu ahlaksızlıklara müsaade etmeyip müdahale edebilseydin. 

-Tefenni’de İYİ Parti teşkilatı ile birlikte liste çalışmaları yapıp, güzel bir ittifak oluşturdunuz. Hatta gözümün içine baka baka bu durumu itiraf ettiniz. Yüzün bile kızarmadı. 

Tefenni Belediye Başkan adayımın babasının evine girip kamera ile çekim yaptırıldı, kılın bile kıpırdamadı. 

Tefenni Belediye Başkanımı ölümle tehdit ettiler. 

Tefenni Belediye Başkanım 87 gün bel altı ve ahlaksızca propagandaya maruz kaldı. Defalarca uyarmama rağmen, sanki garez eder gibi dozu her seferinde artırdılar, sen sadece bunu yapanlara destek oldun. 

Tefenni’de MHP’ye gönül veren, oy veren vatandaşlarımızı işten çıkardılar. İçinden oh olsun dedin, ses etmedin. 

-Ağlasun Belediye Başkan adayımın aracının önü, senin Başkan adayın tarafından kesildi, sopayla darp edilmeye çalışıldı, tehdit edildi. Sen, her zamanki gibi oralı bile olmadın. 

Bu olay, ulusal basına bile düşecek bir durumdu. Ben, Cumhur ittifakı ruhuna aykırı hareket etsem, zarar vermek istesem bu olayın nelere mâl olacağını biliyorsun. 

-Merkez’de, İttifak adayımızın yanında duramadın bile. Bulunduğun her ortamda İttifak adayımızı eleştirmekten geri durmadın. MHP teşkilatıyla yaptığın görüşmelerde bile İttifak adayımızı eleştirdin, ben İttifak adayımızı savundum. İnsanlar, ittifak adayımızın arkasında Ak Parti teşkilatı yok diye serzenişlerde bulundu, sen yine kulağını tıkadın. 

İnsanlar 1 TL ucuza ekmek alabilmek için kuyruklara girerken, sen, 14 Şubat’ta internet haber sitelerine siyasi kimliğini ve fotoğrafını da koydurarak, pırlanta reklamı yaptırdın. Hiç yüzün kızarmadı. 

İnsanlar Şebnem Bursalı’ya nasıl tepki gösterdiyse, o dönemde aynı şeklide sana tepki gösterdi. Sen, bırak Cumhur İttifakına destek olmayı, zarar vermek için yanındaki yaverinle her şeyi denedin. 

İttifak adayımızın proje tanıtım toplantısında, sanki protesto eder gibi 100 kişiyle geldin. 600 kişilik salonu benim teşkilatım doldurdu. 

Ülkü Ocakları 3-4 bin kişilik konser yaptı. Ben, 14 Belediye Başkan adayımı sahnede konuşturmadım, Burdur Merkez ittifak adayımıza mikrofon verdim, konuşma yaptırdım. 

Fakat sen, konuşma yapmasa da olurdu, 14 Belediye Başkan adayı varken konuşma yapmamayı düşünebilirdi dedin. 

İşte senin ve benim aramda kocaman bir zihniyet farkı var. 

Ben seçimi kazanmaya çalıştım. Sen ise kaybettirmeye. 

Sen ve yaverin, Burdur’da Ak Parti Belediye’yi kazanırsa bizim önümüz kapanır hesabı yapıp, Cumhur ittifakını bozmak için gece gündüz mücadele verdiniz. 

Öyle ya, Burdur belediyesi kazanılmış olsa, kazanan aday diğer dönem tekrar Belediye Başkan adayı olacak, hali hazırda iki vekil kazandırmış Milletvekili, Burdur İl Belediyesini kazandırdığı için bir sonraki dönem de Milletvekilliğine devam edecek, böylece sizin bütün planlarınız suya düşecekti. 

Sen, partine küskün Milletvekili, eski İl Başkanları, yöneticiler ve tabanını toparlayamadın, bu durumu sana defalarca anlatmama rağmen, yaverinle kurduğun plan işlesin diye belki de bunları sen iyice körükledin. 

Şimdi de MHP, İttifak adayına oy vermedi safsatasını ortaya atma gayretindesin. 

Sen Burdur Merkez’de İl Genel Meclisi seçimlerinde 18.451 oy aldın, MHP 2.543 oy aldı. Toplam 20.994 oy yapar. 

Burdur Belediye Başkanı adayımız ise 21.324 oy aldı. 

Zannetmiyorum ama belki bu rakamlar karşısında utanırsın. 

Belediye Meclisinde ve İl Genel Meclisinde Cumhur ittifakı olarak uyum sağlanamadığını, Cumhur İttifakı dışındaki partilerle pazarlık yapmadığını iddia etmişsin. 

Belediyeler Birliği’ne seçilen Belediye Meclis Üyelerinden bahsediyorsun. 

Ama yine yalan, yanlış ifadelerle koltuğunu koruma derdindesin. 

Belediyeler Birliği’ne 57 üye seçiliyor. Bunun 29’u CHP’nin üyeleri. Geriye 28 üye kalıyor. 

Bu 28 üyenin tamamı Ak Parti’li de olsa tümü MHP’li de olsa sonuç değişmiyor. Soldan sağa, sağdan sola toplasan CHP’nin üye sayısını geçemiyorsun. 

Son olarak, İl Genel Meclisi Başkanlığı’na gelelim. 

Sen, Çavdır’ı CHP’ye peşkeş çekmiş, Tefenni’de İyi Parti ile ittifak yapmış adamsın. 

İl Genel Meclisi Başkanlığı’nda da sanırım niyetin buydu. Çıkardığın adaya kendi partililerin dahi oy vermedi. 

Cumhur ittifakının bir üyesinin İl Genel Meclisi Başkanı olması seni neden bu kadar üzdü?   

Biz, sen gibi makam, mevki, koltuk uğruna başkalarıyla pazarlık yapmayız. 
Bizi kendinle karıştırma. " dedi.

Editör: Alihan Akın