MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, üniversitenin yönetimi, akademik kadro ve öğrenciler, İstiklal Yerleşkesi Avşar Han'da gerçekleşen Nevruz Bayramı etkinliklerinde bir araya geldi. Etkinlikler, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar'ın açılış konuşmasıyla başladı.

Dalgar, konuşmasında Nevruz Bayramı'nın önemine değinerek, baharın gelmesiyle birlikte herkesin yenilenme, yeni başlangıçlar ve heyecanlar yaşadığını belirtti. Nevruz'un, doğanın uyanışını ve güzelleşmesini simgeleyen yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu vurguladı. Rektör Dalgar her güne yeniden niyet ederek başlamalıyız mesajını verdi. Üniversite olarak öğrencilerin bahar dönemindeki canlı ve neşeli atmosferini takdir ettiğini, Ramazan ayı sonrasında gerçekleştirilecek etkinliklerle bu dönemin daha da keyifli hale geleceğini ifade etti. Akademik başarıların yanı sıra sosyal etkinliklerin de önemine dikkat çeken Dalgar, her iki alanın dengeli bir şekilde yürütülmesinin önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından, MAKÜ Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu ve geleneksel demir dövme ritüeli gerçekleştirildi. Geleneksel Nevruz ateşi etkinliği ile Rektör Dalgar ve ekibi ateş üzerinden atladılar. Etkinlik, Rektör Dalgar ve öğrencilerin katılımıyla çekilen halay ile son buldu.

Editör: Güven Yılmaz