Avşar Han Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yılmaz Redüktör firmasından Makine Mühendisi Gedikoğlu ve Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz katıldı.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu Akademik Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Çifci’nin konuşmasıyla başlayan seminerde, Makine Mühendisi Murat Gedikoğlu ve Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz, katılımcılara redüktörlerin temel prensipleri ve endüstrideki pratik uygulamaları hakkında sunumlar gerçekleştirdiler. Ayrıca redüktörlerin işleyişi, kullanım alanları ve önemi hakkında detaylı bilgiler verildi.

Yılmaz Redüktör firması, seminerde öğrencilere sektördeki kariyer fırsatları hakkında da bilgi vererek, genç mühendis adaylarının sektöre katılımını teşvik etti. Seminer, öğrenciler arasında büyük ilgi gördü ve öğrenciler, redüktörlerin mühendislik alanındaki önemini daha iyi anlama fırsatı buldular. Etkinlik, öğrencilerden gelen sorular ile devam etti.

Seminer, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu Akademik Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet ÇİFCİ tarafından Makine Mühendisi Murat Gedikoğlu’na ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Asım Gökhan Yetgin tarafından Elektrik Mühendisi H. Cemre Yılmaz’a teşekkür belgesi ve hediye takdimiyle son buldu.

Editör: Alihan Akın