Akdeniz Üniversitesi Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen fuara Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dağlar bölgedeki 12 üniversitenin rektörleri ve 200’den fazla firma katılım gösterdi.

1500 Öğrenci Gibi Yüksek Bir Katılımla Fuardayız

GÜNKAF fuarında işbirlikçi üniversite olan MAKÜ'den toplamda 2 gün boyunca yaklaşık 1500 öğrenci fuarı ziyaret edecek.

Bölgenin en geniş kapsamlı kariyer fuarına katılım sağlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, “Öğrencilerimiz için bu fuarlar büyük bir fırsat oluyor. Üniversite olarak uygulamalı eğitime verdiğimiz önemle mezun olan öğrencilerimiz iş hayatına bilinçli ve tecrübeli olarak atılıyorlar. Bu tarz fuarlarda da şirketlerle, firmalarla doğrudan iletişim kurma ve kendilerine iş fırsatı yakalama imkanı buluyorlar.” ifadelerini kullandı.

23-24 Şubat 2024 tarihlerinde iki gün sürecek GÜNKAF’ta öğrencilerin iş hayatına daha iyi hazırlanması amacıyla mülakatlar, söyleşiler, eğitimler, seminerler, örnek olay çalışmaları, çeşitli atölye çalışmaları yapılıyor.

Editör: Alihan Akın