Burdur Valisi Türker Öksüz öncülüğünde Kemer ilçesinde başlatılan "Kadınlar Üretiyor Özel İdare Destekliyor" projesi kapsamında üretilen çileklerden elde edilen ilk reçel projenin destekçisi ve öncülüğünü yapan Burdur Valisi Türker Öksüz’e hediye hediye edildi.

Burdur Valisi Türker Öksüz destekçisi ve öncülüğünü yaptığı özel bir projenin ilk meyvesini hediye olarak aldı.  Kemer ilçesinde başlatılan "Kadınlar Üretiyor Özel İdare Destekliyor" Projesi kapsamında Mayıs ayında toprakla buluşturulan 60.000 çilek fidesinin ilk mahsullerinden elde edilen çilek reçelini Kemer’li Kadınlar adına Kemer Kaymakam vekili Zeynep Demir tarafından kendisine takdim etti.

KEMERLİ ÜRETİCİ KADINLARA TEŞEKKÜR

Vali Öksüz, tarım ve hayvancılıkta öne çıkan ve belli bir noktaya gelen İlimizde, bitkisel üretimde üretim çeşitliliğini de sağlayarak toplum kalkınmasının başlangıcı olan tarımsal üretimi destekleme adına ortaya konulan bu projenin, ilk meyvelerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, Kadın üreticilerimizin nezaketleri ve projeyi sahiplenmeleri dolayısıyla Kemer’li kadınlara teşekkür etti. Projeyle birlikte kadınların üretime katılmasının bölge ekonomisine, sosyal yaşama, yerel tarımın çeşitliliğine ve canlanmasına önemli katkı sağladığını vurguladı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL