İYİ Parti Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, seçimden bir gün önce yapılan “Seçim Mitingi”ne İYİ Parti olarak çıkmama kararı aldıklarını duyuran bir basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:  

“Bildiğiniz gibi İYİ Parti olarak Bucak’ta hür ve müstakil şekilde seçimlere girerek halkımızla seçim dönemi boyunca bir araya geldik. Toplumun her kesimini kucaklayan,birleştirici ve siyasi parti gözetmeksizin herkesle bir araya gelerek, ilçemiz için yapmak istediklerimizi, projelerimizi ve çalışmalarımızı anlattık.

Artık seçim sürecinin sonuna geldik ve ilçemizde her seçim öncesi gelenekselleşen Seçim Mitingimiz için de İlçe Seçim Kurulu’nda çekilen kurada saat 17:00-18:00 saatleri arası miting saatimiz olarak belirlendi.

Lakin son 2 günde aldığımız duyumlar ve bizzat bazı vatandaşlarımızın bizlere ilettiği bilgilere göre seçim mitinginde sırf kalabalık görünmek, göz boyamak veya algı çalışması yapmak için,

İlçemizde bulunan bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına ve işçilerine destekledikleri siyasi parti ve adayın mitingine katılımı zorunlu tuttuklarını ve katılmayanları işten çıkarmakla tehdit ettiklerini;

Mübarek Ramazan ayında oruç tutan çalışanlarımıza zorla mitinge gelmeleri konusunda baskılar yapıldığını,

Yine Bucak Belediyesi’ne ait şirkete bağlı çalışan işçilerin ve bazı belediye çalışanlarının da mitinge katılmaları için baskı yapıldığı,

Ayrıca mitinglerin kalabalık gözükmesi adına ilçemiz dışından taşıma yoluyla bir çok vatandaşın ilçemize getirileceği gibi duyumlar ve bilgiler ışığında İYİ Parti olarak miting yapma kararımızdan vazgeçtik.

Bizler, Bucak için çalışırken, birlik ve beraberliğimizi sağlamayı amaçlarken, sırf siyasi seçim amacıyla işçilerimize ve çalışanlarımıza yapılan baskı ve tehditler ne demokrasi anlayışla ne de Bucaklılık kavramı ile uyuşmamaktadır.

Biz İYİ Parti olarak siyasi bir tavır ortaya koyuyor ve sırf gösteriş adına, sırf kalabalık görünmek, göz boyamak adına yapılacak olan bu seçim mitingine katılmayı reddediyoruz.

Biliyoruz ki, halkımız 31 Mart Pazar günü bu baskıcı ve manipülasyoncu kişilere gereken cevabı sandıkta verecektir. Zorla,tehditle veya işten çıkarılma korkusuyla mecburen mitinge katılacak vatandaşlarımız, en iyi cevabı sandıkta verecek, ve o sessiz çoğunluğun sesi Bucak’ın gerçek sesi olacaktır.

Adayımız açıklandığı günden beri, hakkımızda söylenen iftiralara ve karalamara hiç bir şekilde cevap vermeden sadece Bucak’ımıza yapacaklarımızı anlatarak çıktığımız bu yolda, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Bizler asıl mitingi tüm Bucaklıların katılacağı, ayrımcılığın olmayacağı, siyasi parti çekişmesinin olmayacağı ve Bucak’a katkı sağlayan, değer veren ve emek harcayan herkesin katılımı ile  31 Mart akşamı Bucak Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağız.

Bizim tek gayemiz Bucak. Bu ilçede yaşayan tüm Bucaklı vatandaşlarımızı seviyor, onların mutluluğu ve refahı için Cumartesi günü yapılacak seçim mitingine katılmayı reddediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Editör: Güven Yılmaz