İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, ilçede Perşembe günleri kurulan Perşembe Pazarı’nda vatandaşların ve esnafların soğuktan muzdarip olduklarını ifade ederken, bir türlü Kapalı Pazar Yeri’ni kapatamayan mevcut başkan Emrullah Ünal’a veryansın etti.
Başkan Adayı Safa Sönmez, “ Bucak Perşembe Pazarı'nda gördüğümüz pazar esnafı, maalesef ilkel şartlarda sağlama yapmaya çalışıyorlar. Zamanında İYİ Parti İlçe Başkanı olarak, bu durumu gördükten sonra hemen harekete geçtim. Hemşerilerimizin mağdur olduğu ısınma ile ilgili izolasyon sorunlarının büyük olduğunu belirtmek isterim.


Mevcut Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan bu konudaki sorunların çözüleceği ile ilgili yapılan görüşme sürecinde verdiği cevap, buradaki izolasyon sorununun çözüleceği ve ısınma sistemi sıkıntılarından kurtulacağı yönündeydi. Ancak, maalesef bir seçim dönemi daha geldi ve belediye başkanı sözünde durmadı, durmuyor ve durmayacak gibi görünüyor.
Bu süreçte kıymetli hemşerilerime sesleniyorum. 31 Mart akşamı inşallah sandıktan çıktığımızda, Allah'ın izniyle 1 Nisan'dan itibaren bütün sorunları takip edecek ve muhalif süreçte yaptığımız tespitlerin icra kişisi olacağız. İnşallah, Bucak Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde, kıymetli hemşerilerimize hizmet fırsatı yakaladığımızda, Allah'ın izniyle bu sorunların üstesinden geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Güven Yılmaz