Burdur Türkiye Gençlik STK'ları Platformu İl Koordinatörü Murat Kıraç'tan alınan bilgilere göre, Genç Türkiye Forumu adı verilen etkinlik dizisi, Türkiye’de gençliğin deneyimlerini ve benzersiz bakış açısını ve ayrıca bugün gençlerin karşı karşıya olduğu zorlukları dikkate alarak  gençlerin seslerini gençler için alınan kararlarda uygun şekilde temsil edilmesini hedeflemektedir. Genç Türkiye Forumu, veriye dayalı çalıştaylar düzenleyerek gençleri bir araya getirmektedir.

 Belirlenen konu üzerine Türkiye genelinde yapılan araştırma çıktıları, gençler ile çalıştay formatında ele alınmaktadır. Türkiye’nin yedi bölgesinde gerçekleştirilecek olan bu etkinlik dizisinin yedincisi 17 - 18 Şubat 2024 tarihinde Antalya ilinde gerçekleştirilecektir. Bu program Akdeniz Bölgesinde bulunan illerden 18-30 yaş aralığındaki gençlerin katılımı ile düzenlenecektir. 

 Genç Türkiye Forumu başvuru sürecinin ardından programa katılması onaylanan ( Başvuru kriterlerine uygunluk ön planda olacak şekilde ) kişiler ile iletişime geçilecektir.