Eğitim-Bir-Sen tarafından organize edilen kahvaltılı program, bugün (9 Mart Cumartesi) saat 09.30’da başladı. Eğitim-Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut’un koordinesinde düzenlenen programa Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, Ak Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ve Eğitim-Bir-Sen üyeleri katıldı.
“YEDİ TANE KAZANIMIMIZA İMZA ATMIŞ OLDUK”
Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut; “Yetkili sendika olarak kurulduğumuz günden bugüne kamu çalışanları için her zaman hizmet vermeye kazanımlar almaya ve bu yolda istikrarlı ve itibarlı mücadeleye devam ederek geldik ve bundan sonra da devam edeceğiz inşallah. Çünkü eğer bir evde yetki sizdeyse sorumluluk sizde ve bütün gözler sizdedir. Siz orada sorunlarla beslenmek gibi bir lüksünüz olmayan çözümden de güçlenen bir sendikacılık yapmaya mecbursunuz. Dolayısıyla bugüne kadar hep bunun mücadelesini verdik. Bundan sonra da inşallah bu mücadeleye hep birlikte devam edeceğiz. Yedi defa toplu sözleşmeyi imzalayan toplu sözleşme masasına gelen iki tanesine imza atılmayan bir tanesinde kısmi toplu sözleştirme gerçekleştiren konfederasyon olarak irili ufaklı bugüne kadar tüm kamu çalışanları için toplamda yedi tane kazanımımıza imza atmış olduk.
‘MEMURA NE KAZANDIRALIM?
Baktığımızda sendikal mücadele Memur-sen ‘Memura ne kazandıralım? Mücadelelisini verirken, maalesef rakiplerimizin Memur-Sen’e ne kaybettiririm düşüncesiyle çalıştığından dolayı bugüne kadar hep bu mücadeleyi devam elettirme kararı aldık. Biz gücümüzü sizlerden alıyoruz. Bundan sonra da bu gücü sizlerden almaya devam etmek istiyoruz.  Burdur’da Eğitim-Bir Sen olarak yaklaşık bin 850, Memur-Sen olarak da 5 bin 500’e yakın üyemiz, müdavimimiz var. Dolayısıyla Burdur için, kamu çalışanları için büyük bir potansiyelin temsilciliğini yürütmeye çalışıyoruz.
Memur-sen ve Eğitim-Bir Sen aynı zamanda diğer adıyla merhamet-Sen’dir. Biz bu ülkede ne zaman bir sıkıntı olsa ne zaman bir felaket olsa ilk yola çıkan, yola koyulan maddi manevi desteğini esirgemeyen bir teşkilatız. Bu bizim yetkili olduğumuzun getirdiği sorumluluktan kaynaklanıyor.” dedi.
“MEHMET BAŞKANIMIZA HER TÜRLÜ GARANTİ VERİYORUZ”
Memur-Sen Başkanı Bulut’un konuşmasının ardından Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz; “Malumunuz bir seçim süreci yaşıyoruz. Biz de Burdur’un her noktasına yetişmeye, koşmaya çalışıyoruz. İnşallah bu süreci kazasız, belasız, hayırlısıyla atlatırız. İdari çalışanlar genellikle kurumlarda damarlardaki akan kanın içindeki görünmeyen, öne çıkmayan kan hücrelerine benziyorlar. Bunlar olmadan kanın bir işlevi yoktur. Bunlardan birisi eksik olunca vücudun nasıl çöktüğünü hepimiz biliriz. Onun için bu önemli misyonu yerine getiren siz değerli çalışanlarımızın ilimiz sendikası tarafından hatırlanmış olması sebebiyle de ben arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Burdur’un birçok problemi birikmiş ve çözümsüzlük üzerinden neredeyse toplum ikna edilmiş. Burdur’da toplum bu çözümsüzlükleri özümsemiş çünkü umudunu yitirmiş. Bu çok sıkıntılı bir durum artık bir şey yapacağım diyen kişiye de inanmaz hale gelinmiş. Öncelikle bu inancı ve umudu yeniden yeşertmek gerekiyor. İşte Mehmet Şimşek Başkanım sevilen, mütevazi, halka açık ve aynı zamanda da yılların getirdiği yöneticilik tecrübesiyle Burdur’a ben buradayım dedi. Bizler de milletvekilleri olarak 2 Ak Partimizden ve 1 Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekilimiz olmak üzere Mehmet Başkanımıza Burdur’a hizmet etmek için elimizden geleni yapmak üzere kendisine her türlü garantiyi veriyoruz. Çünkü hakikaten bazı sorunlar kalıtsal hale gelmiş, yapısal hale gelmiş. Bunları çözmek için çok güçlü bir irade, çok güçlü bir destek oluşması gerekiyor. Bizim de bu destek için başkanımızın yanında olduğumuzu ifade ediyorum.” dedi.

Editör: Alihan Akın