Tarım, enerji, hizmet ve çevre sektörlerinde faaliyetlerini yürütmekte olan Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü; inşa ettiği dev barajlarda depoladığı suyu başta içme, kullanma ve sanayi suyu üretimine yönelik tesisler olmak üzere; hidroelektrik enerji üretimi, tarımsal sulama, atıksu arıtımı, taşkın kontrolü gibi çok geniş bir yelpazede mühendislik yapıları vasıtasıyla milletimizin hizmetine sunuyor.
 
Gölhisar Sulaması Yenilemesi inşaatında gelinen son nokta hakkında yazılı açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif BALTA; Gölhisar Sulamasında çalışmalar devam etmekte olup bugüne kadar, 13 200 m çelik borunun fabrika testleri tamamlanarak sahaya getirilmiştir. 1 660 m çift taraflı (Toplam 3 320 m) çelik boru imalatı tamamlanmış ve sahada montaj çalışmaları devam etmektedir. Toplam 90 bin 100 dekar alana fayda sağlayacak olan Sulama inşaatında % 5 fiziki gerçekleşme sağlandığı söylendi..

Milli Ekonomiye 360.000.000 TL Katkı


Gölhisar Sulaması Yenilemesinin tamamlanması neticesinde 2024 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 360.000.000 TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini vurgulayan Genel Müdür Mehmet Akif BALTA; “Sulama inşaatı 2027 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir” dedi.

Editör: Alihan Akın