Doğalgaz fiyatlarına yeni zam yapılacak mı? 2024 yılında doğalgaz metreküp fiyatlarında güncelleme yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

Doğalgaz Fiyatlarında Değişiklik Yok!

BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, 1 Haziran 2024 tarihi itibarıyla doğalgaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Bu durum, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatlarının da en azından Haziran ayı boyunca sabit kalacağı anlamına geliyor.

BOTAŞ açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

Doğal gaz toptan satış fiyatları, piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak belirleniyor.

Açıklamada, "Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 01 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır." denildi..


1 Haziran 2024'ten itibaren geçerli olacak yeni fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı.
Household Energy Price Index (HEPİ) fiyatları baz alındığında, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında Türkiye, Ukrayna'dan sonra Avrupa'da en düşük seviyede yer alıyor.

Editör: Betül Ateş