Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasında, Burdurlu vatandaşlara ‘SU’ ve ‘TIP Fakültesi’ sorunlarını çözeceğinin sözünü verdi.
Burdur'da Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdurlu vatandaşlar karşısında büyük bir sevgi seliyle karşılandı. “Yörük kocalarının ismini verdiği Burdur’a bizde kalbimizi verdik. 10 gün sonra sandıklardayız.” sözleriyle Burdur halkına seslenen ve miting alanının yoğunluğunu gören Erdoğan: “Aşkınız daim olsun, çoşkunuz sandıklara dolsun” dedi.
Konuşmalarına İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un mebusluğunu yaptığı Burdur’da bulunmanın mutluluğu içinde olduğunu ifade eden Erdoğan rahmetli Mehmet Akif Ersoy’a başsağlığı konuşmasıyla sözlerine başladı.
“BURDUR’A 21 YILDA 60 MİLYAR LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK.”
Burdur'a son 21 yılda 60 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, "Eğitimde, 1362 adet yeni derslik inşa ettik. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini şehrimize kazandırdık. Gençlik ve sporda, 9 bin 172 kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. 31 spor tesisi yaptık. Burdurlu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, şehit yakınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize 1,5 milyar liralık kaynak aktardık. Sağlıkta, 475 yataklı Burdur Devlet Hastanesi başta olmak üzere toplamda 1150 yataklı, 10 hastane dahil, 37 sağlık tesisini hizmete açtık. 4 sağlık tesisinin yapımı sürüyor." bilgilerini verdi.

“BURDUR’DA YAPILAN YENİ ATIK SU TESİSLERİYLE BELEDİYE NÜFUSUNUN %90’INA HİZMET VERDİK”

TOKİ vasıtasıyla 4 bin 691 konutun inşasının tamamlanıp hak sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Erdoğan, 276 konutun ise yapımına devam edildiğini aktardı. Riskli 8 bin 175 yapıyı dönüştürdüklerini belirten Erdoğan:, “Burdur’da yapılan yeni atık su tesisleriyle belediye nüfusunun yüzde 90'ına hizmet verildiğini belirtti.

“BURDUR’UN ACİL İÇME SUYU İHTİYACINI KAYNAKLARDAN TEMİN EDECEĞİZ”
Burdur’da 17 baraj ve 2 gölet 2 içme suyu tesisi inşa edip 4 barajın yapımına devam ettiklerini dile getiren Erdoğan:  “İnşa ettiğimiz 37 sulama tesisi ile 297 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Yapacağımız yeni tesislerle 29 bin,19 bin dekar zirai araziyi daha sulamaya açacağız. Burdur’un acil içme suyu ihtiyacını Gökpınar mevkiindeki kaynaktan karşıladık uzun vadeli içme suyu ihtiyacını ise Karamusa kaynaklarından temin edeceğiz.” Müjdesini verdi.

BURDUR’DA 3 MİLLET BAHÇESİ PROJESİ
Erdoğan, Burdur'daki 3 millet bahçesi projesinden birinin tamamlandığını, birinin yapımına, diğerinin de proje çalışmasına devam ettiklerini anlattı. Ulaştırmada, 45 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 267 kilometreye çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, yapımı devam eden yollar hakkında bilgi verdi.

HIZLI TREN PROJESİ
Hızlı tren hattı projesi tamamlandığında Burdur'un, ülkenin hızlı tren ağına bağlanacağına işaret eden Erdoğan, sulama ve içme suyu yatırımları hakkında da bilgi verdi.

ÇELTİKÇİYE DOĞALGAZ ARZI SAĞLANAKCAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çeltikçi'ye de doğal gaz arzını sağlayacaklarını belirtti.

Bugüne kadar Burdur'a yapılan yatırımlar ve açılan eserlere ilişkin video da miting alanında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere 10 gün kaldığını anımsatarak, "İnşallah Burdur'u pazar akşamı özellikle izleyeceğim, diğer illerimiz gibi. Burdur'u şu CHP zihniyetinden kurtaralım." dedi.

TIP FAKÜLTESİ İSTEĞİNİZİ ‘YÖK’ İLE GÖRÜŞECEĞİM!”
Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlardan gelen, "Tıp fakültesi istiyoruz" talepleri üzerine de "Bunu YÖK ile görüşeceğiz. Kadrolar hazırlandıktan sonra ben de imzamı atarım. Bizden öncekilerin yaptığı gibi biz yapmayacağız. Eşeği sağlam kazığa bağlayacağız, sonra da Allah'a emanet edeceğiz." karşılığını verdi.

Editör: Güven Yılmaz