Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek yayınladığı mesajda

"Bizler seçim çalışmaları süresince Burdur için değişim istedik. Değişimi savunduk çünkü, su gibi insani temel ihtiyacının bile doğru dürüst karşılanmadığı, alt yapısından ulaşımına kadar gittikçe kronikleşen sorunlarla boğuşan Burdur’un artık bir değişime ihtiyacı olduğunu gördük.

Mevlana’nın dediği gibi, Burdur için “artık yeni şeyler söylemek lazım”. Biz de öyle yaptık. Burdur için yeni fikirler sunduk. Burdur’u ileriye taşıyacak, uygulanabilir yeni projeler geliştirdik. İstasyon Parkı, Yeni Şeker Plajı, Burdur Tramvayı, Gazi Otoparkı, Galericiler Sitesi ile her mahalleye bir sosyal tesis dedik. Yepyeni bir Yukarı Pazar dedik, bir yıllık değil, 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak bir projeyle bir daha suyu konuşmayalım dedik. Spor Okulları, Şehir tiyatrosu, Kent AVM’si dedik. Sosyal girişimcilik modelimiz BİSMEK ile iş dedik, aş dedik, Yollarıyla kaldırımlarıyla alt yapısıyla, çevre düzenlemesiyle, pırıl pırıl, yepyeni bir Burdur dedik.

Böyle gelmiş böyle gider anlayışını yıkan, Burdur’un mahallerine, sokaklarına, yollarına kadar sinen umutsuzluğu ve çaresizliği ortadan kaldıran yeni fikirlerimize, yeni projelerimize destek verdiniz, heyecanımıza ortak oldunuz. Ne mutlu ki, Cumhur ittifakı olarak, başlayan bu değişim hareketi bugün tüm Burdur’u sararak büyük bir heyecan dönüştü. Burdur artık şunu iyi biliyor: Denenmişi bir daha denemekle varacağımız bir yol yok, çözüm de yok. Burdur’un kaybedecek bir beş yılı hiç yok.

Gelin, umudu, sevgiyi ve iyiliği çoğaltarak, Burdur’u daha yaşanabilir bir şehir haline getirelim. Gelin, iktidarıyla muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışalım, Yeni Burdur’u birlikte inşa edelim.  

Neden Burdur daha fazlasını istemesin? Neden Burdur daha fazlasını üretmesin? Ve neden Burdur hak ettiği, özlem duyduğu belediyecilik hizmetlerine, eserlerine kavuşmasın?"dedi.

 

 

 

Çok Kıymetli Hemşerilerim,

Şundan çok eminim ki   Burdur kararını çoktan verdi. Genciyle, yaşlısıyla kadını ve erkeğiyle değişim için, Yeni bir Burdur için çoktan yola çıktı. Bu coşku ve heyecan içerisinde milletvekillerimizle, il, ilçe, belde teşkilatlarımızla, ilçe belediyelerimizle, belediye meclis üyelerimizle, İl genel meclisi üyelerimizle, devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarıyla ve halkımızla Yeni bir Burdur’u hep birlikte ileriye taşıyacağız. Bunun için hazırız ve kararlıyız.

Bu vesileyle tüm Cumhur İttifakı teşkilatlarımıza, milletvekillerimize, çalışma arkadaşlarıma ve bize bu süreçte desteklerini esirgemen halkımıza, teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm siyasi partilerimize ve onların değerli belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum. Kazanan Burdur olsun, Kazanan Yeni Bir Burdur olsun.

Editör: Alihan Akın