Cumhuriyet Halk Partisi'nin 99. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bugün CHP Burdur İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut olmak üzere, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur merkez İlçe Başkan yardımcısı Görkem Demer, CHP Burdur Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, CHP İlçe Başkanları, CHP İl ilçe Gençlik Kolları, CHP İl Genel Meclis Üyesi ve Köylere hizmet götürme birliği üyesi Hakan Açar, CHP Burdur Belediye meclis üyeleri ve Vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklâl Marşı'nın okunması ve İl Başkanı Akbulut'un konuşması ile devam etti.

Akbulut konuşmasında; Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin siyasi önderi Cumhuriyet Halk Partisi 99 yaşında. Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız.

Cumhuriyet Halk Partisi, 99. Kuruluş Yıl Dönümünde yine halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği onurlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimiz, milletin iradesi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile yeniden dünyanın saygın bir ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz büyük. Kararlıyız.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir.

Kuruluş Yıl Dönümümüz kutlu olsun” dedi.

Atatürk Anıtı Önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından Gazi Caddesinde yürüyüş ve esnaf ziyaretleri yapıldı.