Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı Kadir bugün yaptığı basın toplantısında 31 Mart Yerel seçimlerini değerlendirdi. Elde edilen başarıları rakamlarla paylaşan Başkan Koç, Burdur İl Genel Meclisinde ‘iktidar biziz’ diyerek,  il, ilçe, belde ve köy ayrımı yapmadan siyaset gözetmeksizin hizmet etmek birinci vazifemiz dedi.

CHP İl binasında CHP’li İl Genel Meclis üyeleri ve partililerin de katılım ile değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı Kadir geçmiş seçimlerle kıyatladığı oy oranlarını Burdur basını ile paylaştı. Burdur İl Genel Meclis çalışmaları ve hedeflerine de uzun bir zaman ayıran Başkan Koç, başarıyı sağlayan başta ilçe örgütlerine, gençlik kollarına, kadın kollarına, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyelerine teşekkür etti.

"AK PARTİ İLE BAŞA BAŞ GELİNDİ"

“Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'de büyük başarı sağladığı gibi Burdur'da da büyük başarı sağlamıştır. Bunu sayısal veri olarak söylediğimde, İl Genel Meclisi'nin Parti oyu demek olduğunu biliyorsunuz; belediye başkanlıkları ayrıdır. AK Parti yüzde 35.60, Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 34.5 yani 1 puanlık fark sayısal olarak 1700 oy farkına karşılık geliyor. 2023 milletvekili seçimlerinde AK Parti yüzde 67.90, Avrupa oyları dahil sadece Burdur oylarında 64 bin 949, Cumhuriyet Halk Partisi 55 bin 984 yani burada da 1800 2 bine yakın bir oy artırımı gerçekleştirilmiştir. AK Parti ile başa baş gelinmiştir. Bizim hedefimiz iktidardır”

"CHP HİÇBİR İNSANINI AÇ BIRAKMAZ"

CHP artık halkın partisidir. Halkçı parti, yoksulun, garibin partisidir. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olduğu gibi 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet kurulmuştur ve Cumhuriyeti kuran bir partidir. Hiçbir zaman evladını aç bırakmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de Cumhuriyet Halk Partisi’nin evladıdır. Hiçbir zaman onu aç bırakmaz, bütün insanlarının yatağa aç girmemesi için uğraş verir ve çaba gösterir. Tabi ki yanlış yorumlar, yanlış karalamalar söz konusu gerçekleşti. Bunlar bizleri de üzdü ama gerçek böyle değildir. Gerçek farklıdır.

"İKTİDARIN NİMETLERİNDEN FAYDALANACAĞIZ AMA AKK PARTİ GİBİ DEĞİL"

Şu anda iktidardayız. Tabi ki tam anlamıyla olmasa da Özel İdare’de iktidarın nimetlerinden yararlanacağız ama bizim yararlanmamız adı geçen AK Parti gibi değildir. İşte benden olan köye yardım gitsin, benden olmayan köye yardım gitmesin. Yok. Her tarafta insan yaşıyor, her tarafta canlı yaşıyor, bütün insanların yaşadığı beldelere, köylere hizmet etmek bizim birincil görevimizdir. Onun için bizim köy ayrımı, belde ayrımı, ilçe ayrımı yapma gibi bir durum söz konusu olamaz. İhtiyaç olan her şeyi gerçekleştiriyoruz. Örneğin bir tane somut örnek vereyim, Askeriye ve Yeşilbaşköy’e daha önceki yıllardan doğalgaz projesi gerçekleşiyor ve komisyondaki arkadaşlar 3 CHP’li, 1 MHP’li, 3 AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi var. Yani Cumhuriyet Halk Partisinden bir tane kişi oy vermese, bu projenin geçmesi mümkün değildir. Demek ki Cumhuriyet Halk Partisi, gerçekten halkın partisidir. Halkını düşünen parti ama bunun tersine işte hala aynı bu tip reklamlarla gidip o köylerde doğalgazı biz getirdik, yok öyle bir dünya, sen falan getirmedin, Cumhuriyet Halk Partisinin 3 tane üyesi ile 1 MHP, 3 AK Parti’nin oyu ile oybirliği ile kabul edildi. Hiç oy vermeyen bir arkadaşımız da olmadı.

“KÖYLERDE EKİM YAPILMIYOR”

Köylünün durumu içler acısı. Üreticimiz ürettiği üründen kazanmıyor ama kim kazanıyor, aracılar. İşte ben buradan Burdurlu hemşerilerime söylüyorum, üyemiz olsun olmasın, eğer dara düştüyseniz, bizim elimizden gelen bir şey varsa her zaman yardıma hazırız.  Üretmeyen toplumlar her zaman bağımsızlığını kaybederler. Üreten toplumlar ise rahat ve huzurlu bir şekilde yaşarlar. Şu anda köylerdeki ekim olmayan alanlar daha fazla. Adam niye ekmiyor?  Su parasını bulamıyor, gübre parasını bulamıyor, çiftçi parasını bulamıyor.

Editör: SELÇUK ÖÇAL