2024 Burdur’da MHP’nin yılı oldu.  MHP’nin mahalli idareler seçimlerinde elde ettiği başarı bugün yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçimleri ile birlikte taçlandırıldı. İttifak ortağı Ak Parti’nin yaya kaldığı İl Genel Meclis seçimlerinde önemli görevler CHP ve MHP arasında pay edildi. MHP İl Başkanı Gültekin Oktay'da elde edilen bu başarıların mimarı olarak adını yazdırmayı başardı. 

6 BELEDİYE KAZANDI

31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Burdur’da en çok belediye kazanan iller arasına girmeyi başaran ve oyunu artıran MHP, Ümit Alagöz ile Tefenni’yi yeniden, Ramazan Ezin ile Çeltikçi’yi yeniden, Selen Kınalı ile Altınyayla ilçelerini kazandı. MHP Beldelerden de İlkay Güngör ile Kızılkaya’yı, Hüseyin Özarslan ile Yusufça’yı, Ayhan Yurdasiper ile Sögüt beldesini kazandı.

4 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Burdur Merkez’de Ak Parti ile ittifak yaparak aday çıkarmayan MHP, burada da 4 ismi belediye meclisine sokmayı başardı. Adaylarının hem kendi grubunu oluşturacak sayıyı,  hem de komisyonlarda görev almalarını sağladı. İttifak ortağı Ak Parti ile birlikte 10 aday meclise girerken, burada da yine kazanan taraf MHP oldu.

MECLİS BAŞKANLIĞI MHP’NİN

Bugün yapılan İl Genel Meclis başkanlık, başkan vekilliği ve encümen seçimlerinde de MHP yine kazanan tarafta oldu. Çok farklı kombinasyonların yapıldığı, Ak Parti yerine CHP ile ittifakın yapıldığı seçimlerde MHP tarihinde ilk kez adayını Burdur’da Meclis Başkanı seçtirmeyi de başardı. Büyük hayal kırıklığı yaşayan Ak Parti buradan da eli boş döndü. Encümen de dahil olmak üzere mecliste önemli görevler CHP ve MHP arasında paylaşıldı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL