Ak Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı Burdur’da İl ve İlçe kongre sürecinin Ekim’de başlayacağını duyurdu. Aynı anda Ak Parti Genel Merkezi’de 7 İl’de İl Başkanlarının değiştiğini paylaştı.

7 İLDE İL BAŞKANLARI DEĞİŞTİ

Adalet ve Kalkınma Partisinde (AK Parti) Adıyaman, Afyonkarahisar, Erzincan, Gaziantep, Kastamonu, Osmaniye ve Zonguldak il başkanlıklarına atama yapıldığı bildirildi. AK Parti Teşkilat Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensibiyle Adıyaman İl Başkanlığına Faruk Bülent Kablan, Afyonkarahisar İl Başkanlığına Turgay Şahin, Erzincan İl Başkanlığına Alpay Kabadayı, Gaziantep İl Başkanlığına Fatih Muhaddis Fedaioğlu, Kastamonu İl Başkanlığına Ahmet Sevgilioğlu, Osmaniye İl Başkanlığına Mehmet Sadi Binboğa ve Zonguldak İl Başkanlığına Mustafa Çağlayan'ın atandığı belirtildi.

ÖZBOYACI DETAYLARI PAYLAŞTI

11 Haziran 2024 Pazartesi günü Ankara’da AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen daraltılmış il başkanları toplantısına katılan AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı toplantı ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu; “ 11 Haziran Pazartesi günü acil olarak genel merkez tarafından Ankara’ya 81 il başkanı olarak davet edildik. Yerel seçimler ile ilgili değerlendirmede bulunduk. Yaz ayı sürecinde yapılacak olan saha çalışmaları ve Eylül ayında Büyük Türkiye buluşmaları çalışmaları ile ilgili il başkanları olarak bizlere hazırlık yapmamız ile ilgili bilgi verildi. Toplantının asıl nedeni olarak Ekim ayından itibaren ilçelerle kongre sürecinin başlayacağı, Aralıkta İl kongreleri ve 2025 yılının ilk çeyreğinde Büyük Kongre ile birlikte ana kademe kongrelerini tamamlamış olacağımız il başkanlarımız kabul edilebilir af talepleri olmadığı müddetçe kongre sürecine kadar görevlerine devam bilgisi tarafımıza verildi. Önümüzdeki seçimlere kongreleri tamamlanmış bir şekilde tam gaz hazır olacağız inşallah. “ diyerek geçtiğimiz günlerde yapılan toplantının detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Editör: SELÇUK ÖÇAL