28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur milletvekili seçilen İzzet Akbulut, mazbatasını aldı. Milletvekili Akbulut, Burdur Adliyesinde mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı ile komisyon üyelerinden aldıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Akbulut, "Bugün itibariyle vekaletinizi resmen almış bulunmaktayım. Ama şunu çok iyi biliyorum ki asil sizsiniz, vekil benim. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Millete efendilik etmek yoktur, Millete hizmet etmek vardır. Millete hizmet edenler o milletin efendisi olurlar." Sözüne her zaman şiyad edineceğiz. Bu vatana, bu millete, bu memlekete kalbimizden gönlümüzden yansıtabilmek adına, içimizden geçen hevesi, içimizden geçen aşkı bu memlekete hizmet vermek adına bugün itibariyle bir yolculuğa başlıyoruz. Gazamız mübarek olsun Allah utandırmasın. Tabi ki millet milletvekillerini seçti. Şu anda 600 tane milletvekili belli. Pazar günü Cumhurbaşkanımızı ve akabinde bakanlar kurulumuzu akabinde belli edeceğiz. Tabi ki içimizden geçen o Burdur'umuz için kalbimizden, gönlümüzden geçenleri yapabilmek adına muhakkak ki Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığında tekrar sizinle buluşmayı gönlümden geçiriyorum. Ama takdir milletindir. Egemen kayıtsız şartsız milletindir. Milletimiz ne derse baş göz üstündedir. Ana muhalefet milletvekilliği de en az iktidar milletvekilliği kadar bizim başımızın tacıdır. Ama yürekten inanıyorum ki Pazar günü iktidarın milletvekili olarak sizlerle tekrar konuşma yapmak isterim’’ dedi.

BURDURUMUZU AYAĞA KALDIRMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Akbulut konuşmasında devam ederken, ‘’Tabi ki şunu da her yerde söylüyoruz, Burdur'umuzu Antalya'nın, Isparta'nın, Denizli'nin ve Muğla'nın tam ortasında avantajlı bir bölge ama ne yazık ki en az gelişmiş bir olmasını kabul etmiyoruz. Buna isyan ediyoruz ve Burdur'u ayağa kaldırabilmek için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. Evet Burdur'da rekor bir oyla, tarihi bir oyla Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri tamamladı. Bu anlamda gecesini gündüzüne katan Başta benimle birlikte bu yolu yürüyen Hülya Gümüş ve Süleyman Erman arkadaşlarıma, yine bu örgütümüzün başta Kadın ve Gençlik kolları olmak üzere yine millet ittifakımızın çok değerli bileşenleri olmak üzere , o siyasi partilerimizin il başkanları, ilçe başkanları olmak üzere, Yine Cumhuriyet Halk Partimizin İl başkanları, ilçe başkanları, yöneticileri başta olmak üzere, Belediye Başkanım Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye başkanım Mümtaz Şener, uzun süredir bu görevi yapmış Razaman Kerim Özkan ve Mehmet Göker vekilime de yürek dolusu teşekkür ediyorum. Bu bir başlangıç bu adımı büyüte büyüte inşallah memleketimiz için daha güzel sonuçları ala ala devam edeceğiz diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum." Dedi