İş birliği içerisinde çalışmaları sürdürmek için ittifak ortakları ile ortak bir zeminde buluşmalarının mümkün olmadığını ifade eden Özboyacı, ittifak dışındaki siyasi aktörlerle herhangi bir arayış ve pazarlık içerisinde girme düşüncelerinin olmadığını ifade etti. Siyasi partilerin kendi kararları çerçevesinde farklı iş birliği ve pazarlık yapma hakkı vardır diyen başkan Özboyacı, bunun da takdirini kamuoyuna bırakıyoruz dedi. özboyacı yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“31 Mart Yerel Seçimleri’ne İl Merkezi’nde Partimiz olarak Cumhur İttifakı olarak, ilçelerde ise kendi adaylarımızla seçimlere katıldık. Seçim sonuçlarına göre oluşan, belediye meclislerinde ve il genel meclislerinde Cumhur İttifakı ruhuna uygun bir biçimde sağlıklı bir iş birliği içerisinde çalışmaları sürdürmek için ittifak ortağımızla yaptığımız gerekli girişim ve görüşmelerimizde ortak bir zeminde buluşmamız mümkün olamamıştır. Bu süreçte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük liderlikleriyle Milli düzeyde yürütülen Cumhur İttifakı dışındaki siyasi aktörlerle de herhangi bir arayış ya da pazarlık içine girme gereğini de hiç düşünmedik. Elbette her siyasi partinin kendi kararları çerçevesinde farklı iş birliği ve pazarlıklar yapma hakkı vardır ve bunların değerlendirilmesini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

AK Parti olarak, Parti teşkilatlarımızın, tabanımızın ve milletimizin tasvip etmeyeceği suni pazarlıklara dayalı iş birliklerine ihtiyaç duymadık. Güçlü teşkilatlarımız, il genel meclisi üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ve milletvekillerimizle birlikte, şehir merkezimizden köylerimize kadar uzanarak bütün Burdur’u saran, bütün halkımızı kucaklayan bir siyaset anlayışı ve hizmet seferberliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Burdur büyük AK Parti ailesi olarak seçim sonuçlarını bütün boyutlarıyla değerlendirip, gerekli analizleri yaparak güçlü yürüyüşümüze emin adımlarla devam edeceğiz.”

Editör: Alihan Akın