BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: “Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu dönemde de ilimizin kalkınmasına yönelik katkıları bulunacak tüm kurum ve kuruluşlara imkanlarımız ölçeğinde desteğimiz devam edecektir. Odamız bugüne kadar gerek yerel seçimlerde ve gerekse genel seçimlerde tüm adaylara eşit mesafede yaklaşmıştır. Seçimlerden sonra kazanan kim olursa O kişi odamızın ve Burdur’un belediye başkanıdır, desteğimiz sürecektir.

 İlimizin ticaret ve sanayi hayatını temsil eden sivil toplum kuruluşu olarak bu yılki yerel seçimlerde de kentimize vizyon kazandıracak talep ve önerilerimizin ilimizin sosyoekonomik gelişimine katkı sağlayacağını öngörüyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odasının her seçimler öncesinde talep ve önerilerini içeren rapor hazırladığına dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: “Odamızın araştırma, çalışma, tecrübe ve öngörüleriyle genel ve yerel seçimler öncesinde taleplerimizi içeren bir rapor hazırlıyoruz. Bu raporu seçimlerden önce ziyaretimize gelen Bakanlara, siyasi parti genel başkanlarına, milletvekili adaylarına ve belediye başkanı adaylarına sunuyoruz. Nitekim 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde de raporumuzu hazırladık ve bizleri ziyaret eden belediye başkan adaylarına bu raporları teslim ettik. Bu çalışmamızda üyelerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın ve ekonomik gerekliliklerin bizden taleplerini de göz önünde bulundurduk.

Yönetim Kurulumuz ve Meclis üyelerimizle birlikte Odamızın sosyal sorumluluk projesi dahilinde; ekonomi hayatından sosyal hayata, sanayi sektöründen eğitim- öğretime, kent planından araç ve yolcu trafiğine, sanayimizden insan göçüne, turizm sektöründen tarım ve hayvancılığa, raylardan toplu taşımaya, hızlı trenden şehir üniversitesine, imar düzensizliğinden girdi fiyatlarına, içme suyundan arıtma tesislerine ve Burdur gölüne, piyasa koşullarından lokomotif sektörlere kadar geniş kapsamlı raporumuzla ilimizin vizyon kazanmasına katkımız olacağına inanıyorum. Tavsiyelerimiz ve beklentilerimizi içeren raporumuz 1 Nisan tarihinden itibaren belediye başkanlığı yapacak idarecilerin proje ve çalışmalarına ışık tutacaktır ” şeklinde konuştu.  

Başkan Yusuf KEYİK’in kontrolünde hazırlanan rapor Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın web sayfasında yayınlanmaktadır:

https://www.butso.org.tr/belgeler/2024/Burdur'un_gelisimi_icin_viyonel_oneriler-2024.pdf

Editör: Güven Yılmaz