Burdur’da Şubat ayında meydan gelen trafik kazaları kameralara yansıdı
Burdur’da Şubat ayında meydana gelen ve KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) kameraları tarafından kaydedilen trafik kazaları yayınlandı.

Burdur il merkezinde geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen ve KGYS kameraları tarafından kaydedilen trafik kazaları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Biraz daha dikkatli olsalardı bu kazalar olmayabilirdi” mesajıyla yayınlanan görüntülerde 3 kazanın da sürücü dikkatsizliğinden kaynaklandığı görüldü.
Görüntülerde birinci kazada Emek Mahallesi Yahya Kemal Caddesi’nden Sağlık Caddesine dönmek isteyen otomobil sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek Cadde üzerinden gelen kamyonete çarpıyor. İkinci kaza Fevzi Çakmak Mahallesi 50. Yıl Caddesi üzerinde seyir halindeki motosiklet ile ara yoldan kontrolsüz şekilde çıkan otomobilin çarpışması sonucu meydan geldiği görülüyor. Görüntülerdeki üçüncü kaza Konak Mahallesi Gazi Caddesi’nde ara sokağa dönmek isteyen otomobile yol vermek için duran otomobile, arkadan gelen motosikletin duramayarak çarpması sonucu meydana geliyor.

Editör: Alihan Akın