Burdur Genç İHH Başkanı Oktay Akgün yaptığı konuşmada "Nefreti mezhep, yalanı meslek, iftirayı meşrep edinenlere ve gençlikten umudunu kesenlere rağmen bugün burada kendi adımıza değil, Gazze’de, Kudüs’te, Doğu Türkistan’da ve dahi tüm dünyada zulme maruz kalan kardeşlerimizin feryadını seslendiriyoruz.

 bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü,soykırımı kınamak için toplanmadık .

 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece Zorla göçe zorladı ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesinde Çadırlara sığınan Filistinli sivilleri yakarak șehit etti.

 Artık kınama zamanı geçti, meydanlarda,okullarda,iş yerlerinde  ve ulașabildiğimiz her yerde kalben buğuz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır.

 

7 Ekim’de başlayan saldırıların Bugün 235. Gündeyiz. 235 gündür, katil israil çoçuk kadın yaşlı demeksizin katliam yapıyor ey vicdan sahipleri  allah için ayağa kalkın, allah için ayağa kalkın allah için ayağa kalkın

Artık öldürülen çocuk sayısını, öldürülen kadın sayısını, öldürülen masum insan sayısını takip edemez hale geldik. tamamen yıkılmış binlerce evlerle dolu gazze, han yunus yaşanmaz hale getirildi.

 İşgalci İsrail aylardır Gazze Şeridi'nin kuzey ve orta kesimlerindeki Filistinli sivilleri güneye göçe zorladı. Siyonistler şimdi, “güvenli bölgeler" olduğunu iddia ettikleri güney bölgelerine de saldırıyor ve katliamlar yapıyor.

 

Gazze’de, han yunusta, refah sınırında; şu anda on binlerce insan, yeterli gıdaya ve suya ulaşamıyor. , ne yazık ki on binlerce insan 2024 yılında dünyanın gözleri önünde açlık ve susuzluk sebebiyle ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda.

 

 

Haksızlığın karşısında susmaktan korkan müsliman kardeşim...

Biliyoruz ki, artık dünyanı dört bir yanı Filistindir. Titreyen her yürek, haykıran her dil

Filistin için eylemdedir.

 Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanıan taşımak zorundayız

Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık

zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecekti

 

 Biz biliyoruz ki bugün bura olan kardeşlerimizin derdi var

Biz biliyoruz ki bugün burda olamayıp gönlü burada olan kardeşlerimiz var

Biz biliyoruz ki bugün Gazze’de zulüm gören milyonlarca kardeşimiz var,

Biz biliyoruz ki Doğu türkistanda ve arakanda zulüm gören milyonlarca kardeşimiz var,

Biz biliyoruz ki hesap günü var ve bu yaşanılanların hesabını herkes verecek.

Mescid-i Aksa'nın, Kudüs'ün, Filistin'in ve dünyanın özgürlüğü, İsrail zulmünün ve işgalin sona ermesi için, yapılan tüm eylemleri desteklemek, elini taşın altına koyanlara omuz vermek hepimizin görevidir. Bizler Sivil Toplum Kuruluşları ve halkı olarak Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Editör: Alihan Akın