Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Burdur Yeşilova İlçesinde 04.04.2024 günü, perşembe pazarında hırsızlık suçuna yönelik yapılan çalışmalarda;

Daha önceki haftalarda cüzdan ve çanta hırsızlığı yaptığı tespit edilen ve kamera görüntülerindeki eşkâlle benzerlik gösteren A.G. isimli şahıs gözlemlenerek takibe alındı, şahsın şüpheli tavırlarla elindeki poşetleri farklı noktalara bıraktığı görüldü, poşetlerdeki giysilerin satıldığı tezgahlara sorulduğunda giysilerin çalınarak alındığı bildirildi, bir süre sonra farklı kıyafetler giyinerek bıraktığı poşetleri almaya gelen A.G isimli şahıs yakalanarak Polis Merkezi Amirliğine getirildi, yapılan sorgusunda C.İ. isimli şahsın cüzdanını aldığını beyan etti ve boş cüzdanı attığı yeri gösterdi, ayrıca önceki haftalarda yaşanan çanta hırsızlığının mağduru olan A.Y. isimli şahsa yaptırılan teşhiste hırsızlık yapan şahsın A.G. olduğunu beyan etti. Şüpheli şahsın yapılan üst aramasında hırsızlık suçundan elde ettiği değerlendirilen 6 bin 805 Türk Lirasına el konuldu.

Konu ile ilgili olarak Açıktan Hırsızlık suçundan tahkikata başlanıldı, A.G. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakıldı.
 

Editör: Alihan Akın